Není nutné upravovat váš router, wifi, switche a jiné zařízení. Potřebujete nesdílenou VPN? Rychlejší? Využijte exkluzivní nabídky serverů na míru.

Základní tarif VPN STEP za 45 Kč můžete zakoupit zde a bude dodán do 3 hodin od uhrazení.

Ve zkratce – co je připojení VPN?

Tento pojem se objevuje mezi uživateli internetu stále častěji a proto je dobré o něm něco vědět. VPN je zkratka pro soukromou internetovou síť (Virtual Private Network), která je prostředkem k zajištění anonymity a současně velice efektivním bezpečnostním nástrojem. V podstatě také chrání vaše soukromí, zamezuje cíleným reklamám a brání i sledování uživatelů a zneužívání polohových služeb. Jako uživatel VPN můžete používat zabezpečené šifrované připojení mezi dvěma sítěmi nebo mezi konkrétním uživatelem a sítí. To znamená, že s VPN můžete používat internet v naprostém soukromí.

S VPN se nemusíte obávat sledování vašich aktivit, tato virtuální privátní síť vás totiž dokáže zamaskovat a zajistí vám nezjistitelnost. Skryje spolehlivě vaše aktivity tak, že nebudou pro nikoho viditelné. Kromě zašifrování přenášených dat (což často využívají i firmy) vás totiž skryje pod jinou IP adresu. K šifrování dat dochází v obou směrech, tedy při jejich odesílání i přijímání. Když se připojujete k internetové síti, jako zdroj připojení se jeví některý z VPN routerů, nikoli ten váš.

Proč vlastně VPN budete potřebovat?

Poskytovatel připojení může dál předávat vaše důvěrné údaje, zeměpisné umístění, zdravotní údaje, historii prohlížeče i další data komukoliv, kdo mu za to nabídne dostatečně vysokou odměnu. Ovšem pokud použijete VPN, zajistíte si tím takové soukromí, že vaše data nedokáže vysledovat ani váš poskytovatel. Pokud využíváte veřejné Wi-Fi hotspoty při surfování ve volných chvílích, je ochrana, kterou poskytuje VPN také velmi praktická a vysoce účinná. Ochrání vás dokonce i před případným hackerem, který by byl připojen na ten samý hotspot.

Konkrétní výhody používání VPN

  • Použití VPN vás dokonale skryje, nikdo nedokáže zjistit, odkud se ve skutečnosti připojujete
  • Před připojením si můžete vybrat z různých IP adres, často jsou k dispozici IP adresy z celého světa
  • Pokud v zahraničí budete chtít navštívit streamovací službu, kterou běžně používáte doma, nemusí být na daném místě k dispozici. Když ale nastavíte IP adresu své země, můžete své oblíbené stránky používat tak, jako byste byli doma
  • Přístup na webové stránky některých institucí (škol, knihoven atd.) je omezen, ale přes VPN se na ně bez problémů dostanete
  • V některých zemích je omezen přístup k určitým informacím, VPN pomůže tuto cenzuru obejít
  • VPN vás ochrání i před cenovou diskriminací, dokonce hned na dva způsoby. Zaprvé před zobrazováním vyšších cen, což někdy děje těm, kdo jsou vyhodnoceni jako obyvatelé většího města (tedy osoby s většími příjmy). Zadruhé před sledováním vašich nákupních návyků a podbízením produktů
  • Ochrana před sledováním je riziko, s nímž se běžně potýkáte neustále. S VPN vás nebudou moci sledovat hackeři, kybernetičtí zločinci, vládní složky ani poskytovatel připojení.
  • VPN umožňuje přistupovat i ke geograficky omezenému obsahu, a to dokonce včetně streamingových serverů (například populární Netflix nebo BBC)
  • Pokud některé webové stránky změní obsah nebo dokonce celý web v závislosti na vaší poloze, pomocí VPN to snadno obejdete

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit