Pražské neurofunkové duo oceněné jako “Objev roku 2017” v soutěži CZ&SK DnB AWARDS. Tomáš a Kuba jsou nerozluční kamarádi a hudbu společně tvoří už pár let. Za svou dosavadní kariéru hráli na akcích jako je Let it Roll, Exploration nebo Darkshire.

Momentálně je můžete slyšet na akci zvané “Neurofunk will NEVER Die” v pražském Stormu, nebo v nejbližší době také na akci Konec Školy, která se uskuteční 29. 6. v Chapeau Rouge.

Jak jste se seznámili?

To je docela vtipné… Pocházíme oba z Moravy ze dvou sousedících měst, ale nikdy jsme se nepotkali. Dohromady nás svedla až Praha, kde jsme se zhruba před 6 lety seznámili přes kamarády a začali spolu bydlet. Bydlíme spolu dodnes. 😀  

Posloucháte i jiné žánry než DnB? Popřípadě co?

Posloucháme i hrajeme spoustu jiných žánrů. Myslíme si, že není dobré se upnout jen na jeden žánr, člověk pak přijde o spoustu inspirace. Hrajeme klasické neuro, ale máme i deepovou selekci, baví nás relativně nová odnož DnB nazývaná Halfstep, máme taky bassline a UK garage selekci. Posloucháme Rap, Grime, nějaké Trapové věcičky a sem tam nějaké ty kapelky.

Hrajete vždy spolu, nebo vás mohou fanoušci slyšet i zvlášť?

Jen spolu, zvlášť hrajeme jen výjimečně, pouze v případě, že jeden z nás nemůže.

Máte radši velké festivaly, jako je třeba Let it Roll, nebo spíše hraní v klubu?

V létě festivaly, v zimě kluby. Ovšem lepší atmosféru má určitě fesťák.

Myslíte si, že se v Čechách DnB základna rozrůstá?

Myslíme si, že v ČR je velmi velká základna z řad DJs i fans, ale myslíme si, že by mohlo být více produkce. Na to jaká je tu DnB základna je zde málo světové produkce.

Ovlivňuje vaše hraní nějak váš osobní život nebo naopak?

Určitě ovlivňuje, jak v dobrém, tak i ve špatném. Člověk kolikrát přijde z práce a musí ještě makat do noci na promu nebo trénovat, hledat tracky, chodit do studia a to vše bere čas i energii. Nehledě na to, že jsi každý pátek a sobotu někde pryč. Takže jediný den v týdnu, kdy máme volno, je většinou neděle. Ale pak přijdeš na stage a cítíš takový ten pocit, kdy si řekneš, že to za to stejně všechno stojí! Nebo za tebou přijde někdo s obdivem a vyfotí se s tebou, to je taky jedna z těch příjemných částí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit