Kletis je DJ, který hraje především UK style. Postaral se ale také o produkci tracků Archetypu51 nebo Paina. Pokud chceš slyšet fakt kvalitní grime mix, tak je Kletis ta spravná volba.

Nejbližší možná akce, na které bude možné zažít Kletisův live set, bude Konec Školy 29. června v Chapeau Rouge.

Kdy ses začal hudbě věnovat?

V roce 2001 na Playstationu ve hře Music 2000 jsem složil svůj první beat. Jinak aktivnějš jsem se tomu začal věnovat až tak kolem roku 2013, kdy už ten můj sound začal dávat aspoň trochu hlavu a patu.

Baví tě víc mix nebo produkce?

Víc se cejtim jako producent, jelikož jsem začal hrát jako DJ teprve 3 roky zpátky. Zatímco produkci se věnuji kolem 9 let. Jinak mě baví oboje, rád sedim u PC a kroutim různý zvuky a pak zas rád vidim ten crowd lidí, jak jedou v moshpitu na nějakou moji věc.

Máš nějaké oblíbené artists, které rád hraješ?

Mám hned několik artists, který sou pro mě zaručenou kvalitou a můžeš je slyšet v každým mým setu. Kupříkladu Biome, Distinct Motive, Commodo… a z domacích je to například WZ, kterýho hraju snad víc než svoji produkci.

Posloucháš i jiné žánry?

Jsem otevřenej snad každýmu žánru, který má v sobě alespoň špetku darkside, nebo jsem to poslouchal jako malej.

Kdo je tvým vzorem v hudební branži, popřípadě koho si u nás vážíš?

Mám respekt ke všem lidem u nás, který něco dělaj, nebo tady něco vybudovali. V době, kdy jsem začínal, to byli Dubsteblog, WNTGD a samozřejmě Archetyp51. Jsou to lidi, který v podstatě obdivuju dodnes a v tý době, kdy jsem hledal nějakej ten hudební směr, to byli oni, co mě hudebně učili a dávali inspiraci.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?