Kontroverzní osoba, která svou slávu získala především na českém internetu. Spousta lidí ho má za “afektovanou buznu z youtube”. Honza se ale kromě YouTube věnuje také textařině nebo skládání básní.

V “neobvyklé” roli zpěváka budete moci Honzu potkat na akci Konec Školy 29. června v Chapeau Rouge.

Dlouho o tobě nebylo slyšet, co jsi celou dobu dělal?

Procházel jsem si v té době maličko složitým obdobím. Ale i přesto, že jsem díky tomu například přišel o tu sledovanost na YouTube, jsem za to všechno rád. Díky tomu mě to posunulo tam, kde jsem dnes.

Jak na tebe působí současná LGBT kultura?

Popravdě, nemám tušení, jak vypadá současná LGBT kultura. Všeobecně se LGBT komunitě, a všemu s ní spojené, vyhýbám. Z nějakého důvodu jsem nikdy moc nevycházel s ostatními gayi.

Prý jsi natáčel videa pro Google, je to pravda?

Jelikož v roce 2006 Google odkoupil YouTube, tak technicky každý, kdo má zpoplatněná videa na YouTube, tak vlastně natáčí pro Google.

Pokud jde o to, zda jsem dostal někdy přímo zakázku od Googlu, tak ne. Nikdy.

Je v tobě pořád ukrytý ten afektovaný, dramatický Zelenka z YouTube?

Heh, ten “afektovaný” a “dramatický” Zelenka je absolutní stereotyp gaye. Chtěl jsem ukázat absurditu stereotypů. Ale rozhodně tahle “role” není má reálná osobnost.

Co tě dovedlo k tomu psát básně?

Je zajimavé, že stejně jako Amy Winehouse (kterou neskutečně obdivuji) jsem i já začal nejdřív s básněmi, a pak jsem přešel na psaní textu písniček.

Poprvé jsem se k tomu dostal asi na prvním stupni základní školy. Zjistil jsem, že mám talent. A dnes? Svůj poslední text k písni jsem stihl během 50 minut napsat i nahrát.

Máš nějaké literární vzory?

Popravdě, posledních pár let spíš čtu psychologické studie. Ke knížkám se teprve musím znovu dokopat. 😀

Ale mezi moje hudební vzory patří (kromě Amy Winehouse) například Ray Charles, Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Tony Bennett, nebo z těch současných například Postmodern Jukebox.

Abych to shrnul, tak umění mi rozhodně není cizí. Baví mě herectví, stand-up comedy, dělal jsem chvíli i moderátora svého pořadu na rádiu Spin 96,2, psal jsem několika lidem scénaře k jejich videotvorbě, spolupracoval jsem s jedním filmovým projektem, píšu básničky, texty k písničkám, psal jsem články (ať už pro můj blog, nebo pro server NaKluky.cz), dokonce jsem se ne jednou pokusil napsat svou knížku (což jsem vždy po asi 100-120 stránkách vzdal), zpívám, a občas vystupuji i živě. Nemám rád nálepky, a proto sám sebe neoznačuji jako “youtubera”, nebo “zpěváka”…

Mým snem je dělat to, co mě baví. Protože jedině tak se člověk může rozvíjet. Pokud dokáže moje tvorba alespoň pár lidí motivovat, rozesmát je, a dokud lidi budou poslouchat moje živá vystoupení, tak budu vědět, že to, co dělám, má nějaký význam.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit