Gumbgu a.k.a. George Kush a.k.a. Karlo Kava Lord a.k.a. Aokigahara a Logic a.k.a Yzomandias a.k.a. Hráč Roku a.k.a. PondonDon pro vás nachystali projekt jménem GUDLAK. Jaká tato deska je?

Gumbgu a Logic, dva rappeři, o kterých můžeme říct, že jsou nyní na vrcholu česko-slovenské rapové scény, spojili své síly a udělali album GUDLAK obsahující 9 tracků. Album reflektuje jejich první polovinu roku 2015 v Lučenci. Ke každému tracku je vázán příběh/emoce a cover tyto zážitky zobrazuje též.

Produkce

O šest produkcí se postaral Abe, který svou práci posunul opět o level výš a předčil očekávání už jen v tom, že má na albu produkcí nejvíce. Klobouk dolů. Na tracku Hra je moja, s Abem na beatu a Jimmym D. na featu, spolupracoval Abe s JL Beats a tento beat byl také použit v tracku od Fat Trela Money Calling.

Beat na Alenku “vyčaroval” Dalyb. Atmosféra hudebního podkladu do sebe s textem sedla stejně dobře jako puzzle.

Instrumentál od Deckyho k Všechno Co Chtěl Jsem podle mě strašně dobře sedl Logicovi i Gumbguovi a baví mě z alba asi nejvíce.

Jako posledního musíme přičíst Sonnyho Haze za beat k songu Čísla, na který byl jako první z alba natočen videoklip.

maxresdefault

Tracky

Tracky si jsou všechny (až na jeden) podobné v tempu, ve kterém se nesou, a i v tom, že se několikrát mění flow, efekty a tóny hlasů. Dá se říct, že všechny songy fungují v klubu, což jsem sám zažil 23. 2. v Roxy, když byla první Gudlak show před vystoupením Denzela Curryho. Ten jeden song, který mezi ostatní neřadím, je track Hra Je Moja, která se nese v klidnějším tempu.

Abych to shrnul, album baví, žádná skladba mě zatím za ten měsíc poslouchání nepřestala bavit a jedu si to pořád dokola znova a znova. Jde vidět, že si Logic s Gumbguem vybírali beaty dost pečlivě a na albu jsou tedy jen top produkce od top producentů, které jsem již jednou zmínil. 89%.

#LUČENECSEASON

000041

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit