Srandu má rád každý a smysl pro humor je bezesporu jednou z nejcennějších lidských vlastností. A ať chceme nebo ne, musíme si přiznat, že český humor je jeden z nejlepších na světě. Konkrétně česká satira byla odjakživa na světové úrovni, ale kde je vlastně teď? Mezi*Půlky.

Doby Jaroslava Haška už jsou dávno pryč, a živit se v dnešní době u nás humorem není zrovna lehké. Ale i přesto u nás existuje pár nadšenců, kteří i přesto jak je k nim doba nepřívětivá stále tvoří kvalitní obsah. A kde takový obsah můžeme najít? Málo kdo ví, že Stream.cz není jenom Kazma a jeho One Man Show, ale že zde můžeme najít i řadu jiných zajímavých pořadů. Jedním z nich je i satiristický seriál nesoucí název Mezi*Půlky.

Za pořadem stojí dvojice komiků Miloš Mazal a Radovan Klučka spolu s jejich týmem šílenců. Každý díl je plný nekorektního humoru, který reaguje na běžný život kolem nás. Krátké skeče bravůrně podkresluje kvalitní český humor a dává tak prostor vzniknout opravdu vtipným scénkám.

Pořad se může chlubit již více jak čtyřiceti epizodami, přičemž každá z nich je něčím nová a pohlíží na jinou životní situaci či jen současné dění u nás nebo ve světě. Za zmínku určitě stojí posledních deset epizod, které můžete najít po jednotlivých scénkách a není třeba se tedy prokousávat celým pořadem.

Reklamy nemá rád snad nikdo, teda možná až na Horsta Fuchse, ale co kdyby se jednalo o Reklamu na Píčovinu?

Znáte to. Občas nejste rasista ani xenofób a vlastně jste vcelku inteligentní člověk, ale ostatní vás začnou nazývat sluníčkářem. V tom případě tu pak pro vás je Léčebna sluníčkářů.

Bylo nebylo, byl jednou jeden Hrad. A ten Hrad stál na kopci. A v tom hradu žil jeden Ovčáček a jeden Z… No, dál už to znáte. Pokud tedy ne, tak se více dozvíte v Příbězích z Hradu.

Myslím, že síla pořadu je více než zřejmá. Zkute tedy dát někdy po Kazmovi prostor i kvalitní české satíře. Vždyť humor přece léčí?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit