Pro někoho je kadeřnictví pouhá nutnost udržování si sociálního statusu, pro někoho jiného je to terapie a masáž zároveň. Takový pokec se svým oblíbeným kadeřníkem je jedna z nejlepších věcí na světě. Avšak COVID-19 nám udělal znatelnou čáru přes rozpočet. Kadeřnictví se zavřela a nikdo nevěděl, co bude dál.

Lidé byli připraveni o svůj komfort a strádali. Já jsem s tím díkybohu problém neměl, jelikož si nechávám narůst vlasy už nějaký ten pátek. Ale většina z mých nakrátko ostříhaných přátel byla vskutku rozhořčena. Někdo to dokázal skousnout, ale některým z nich přetekl pohár trpělivosti a pustili se do stříhání doma. Můj feed na Instagramu a na Twitteru následně přetékal fotkami, kde někdo šel na ježka, nebo kde se někteří pustili do něčeho sofistikovanějšího. Ale bohužel ne každý správně odhadl hranice svých možností. Málokdy se stalo, že výsledný hairstyle odpovídal představě. Z toho důvodu většina těchto  odvážlivců se nakonec stejně rozhodla pro ježka. Musím uznat, že některým to vážně slušelo. Avšak byly zde i tací, kteří vypadali, jako kdyby vypadli z diskografie kapely Orlík.

Ti trpělivější ale vydrželi a dočkali se otevření salónů. Ze začátku jsem měl docela obavy, že na ježka skončí tak jako tak. Nehodí se podceňovat zaměstnance této branže, ale stříhat s rouškou, ochranným sklem a rukavicemi by byl oříšek i pro střihorukého Edwarda. Kadeřník či kadeřnice neviděli přes zamlžené ochranné sklo a mohli šmiknout o něco vedle. V tu ránu byla naděje na vysněný účes tatam. Naštěstí však zvítězil zdravý rozum a díkybohu toto opatření vezme brzy za své. Respirátyranie končí a život jde dál.

A vůbec, není špatný nápad nechat si narůst o něco delší vlasy a zažít, co znamená mít vítr ve vlasech. Když se vám to nebude líbit, můžete se přeci kdykoliv ostříhat. Vaše peněženka vám poděkuje, když vynecháte nějaký ten barber shop. Neberte ohled na rčení dlouhé vlasy, krátký rozum a zkuste experimentovat.

ilustrace: Tereza Traganová

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit