Plesová sezóna vrcholí a taneční parkety ve všech městech se pomalu zaplňují. Jinak tomu nebude ani v Praze, kde se studenti a další členové akademické obce rozhodli svůj ples pojmout opět tak trochu po svém. 3. března 2016 v Kongresovém centru v Praze proběhne již 47. ročník KACHEKRANU – Karnevalu chemiků končícího k ránu. Poprvé se na něm do masek převlékli studenti všech pražských univerzit v roce 1959. 

Kachekran plny kongresak

Kachekran, největší a nejstarší karneval v Čechách, je významnou kulturní akcí, která se zrodila na půdě VŠCHT Praha. Již dávno však přesáhl hranice své alma mater – karneval navštěvuje široká veřejnost. Soutěže, masky, hudba, taneční parket plný významných profesorů a kapacit vědeckého světa. Kachekran se stal bezkonkurenčně nejtradičnějším pražským karnevalem. Konal se každoročně s výjimkou normalizačního roku 1970. Na organizaci a programu se od počátku podíleli studenti, včetně zahraničních, spolu s asistenty, docenty či profesory,představuje Kachekran jeden z jeho zakladatelů, docent Milan Šípek, který letos přislíbil svou účast.

V čem je kouzlo celé akce? Masky a převleky dotvářejí celou atmosféru. Nikdy nevíte, kdo se skrývá pod maskou tančící naproti Vám. Každý převlek na akci dokazuje, že se studenti i profesoři dokážou zabavit po svém, udělat si ze sebe legraci a do celé akce přinést trochu vtipu a nadsázky. Není to právě to, co naše současná společnost plná reprezentativních a luxusních akcí postrádá? „Kachekran pro mě znamená vzpomínky na mládí a záruku báječné zábavy,“ komentuje prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., rektor VŠCHT v Praze, jež celou akci podporuje. Taneční kroky všech účastníků povede kapela O’BAND. V průběhu večera čeká návštěvníky soutěž o nejlepší masku nebo tradiční souboj fakult. Poslední noční metro ohlásí písně speciálního hosta, kapely NEBE. O závěrečný hudební doprovod končící k ránu se postará DJ KOPY.

Událost KACHEKRAN 2016 se odehraje 3. 3. 2016 v Kongresové centru v Praze. Novinky sledujte na FB události a pro připomenutí atmosféry z minulého roku si pusťte aftermovie!

foto kredit:
Lukáš Neasi

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit