Selekce interpretů pro letošní ročník multižánrově hudebního festivalu Spectaculare je, jak jsme se již mohli přesvědčit, naprosto parádní. Ve čtvrtek 1. března to potvrdil i další koncert, který se tentokrát konal na břehu Vltavy, v komornějších prostorách Jazz Docku, kde vystoupilo anglické jazzové trio Mammal Hands, jež nadělilo všem, kteří dorazili, lahůdku v podobě hodinu a půl trvajícího dechberoucího koncertu.

Skupina s kořeny v Norwichi spolu hraje od roku 2012. Zajímavostí je, že dva členové jsou bratři – saxofonistu Jordana Smarta a klavíristu Nicka Smartsa doplňuje ještě bubeník Jess Barrett. Na kontě mají společně doposud 3 studiová alba – Animalia (2014), Floa (2016) a poslední Shadow Work (2017). Jejich jazz odpovídá moderním trendům, a tak oslovuje i ty, kteří tomuto hudebnímu žánru obyčejně třeba ne tak úplně holdují.

Koncert samotný se nesl v naprosto uvolněné, až kouzelné atmosféře. Stačilo jen zavřít oči a nechat svou mysl unášet zvukomalebnými melodiemi, které páni hudebníci vyvozovali svými nástroji, se kterými to ale sakra umí.

Nejvíce pozornosti na sebe strhával při svých sólech na saxofon Jordan, ale i jeho bratr Nick, z něhož při zapálené hře na klavír jasně vyzařovalo, jak moc si koncert užívá. Pojem láska k hudbě se díky této trojici zhmotnil a fanoušci po přídavku odcházeli s pocitem ultimátní blaženosti. Mammal Hands zkrátka rozvířili krev v srdích svých posluchačů stejně tak, jako se třepotala hladina přilehlé Vltavy, ze které je z Jazz Docku nádherný výhled. Nádherný stejně jako byl tento koncert.

foto: Kryštof David

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?