Selekce interpretů pro letošní ročník multižánrově hudebního festivalu Spectaculare je, jak jsme se již mohli přesvědčit, naprosto parádní. Ve čtvrtek 1. března to potvrdil i další koncert, který se tentokrát konal na břehu Vltavy, v komornějších prostorách Jazz Docku, kde vystoupilo anglické jazzové trio Mammal Hands, jež nadělilo všem, kteří dorazili, lahůdku v podobě hodinu a půl trvajícího dechberoucího koncertu.

Skupina s kořeny v Norwichi spolu hraje od roku 2012. Zajímavostí je, že dva členové jsou bratři – saxofonistu Jordana Smarta a klavíristu Nicka Smarta doplňuje ještě bubeník Jess Barrett. Na kontě mají společně doposud 3 studiová alba – Animalia (2014), Floa (2016) a poslední Shadow Work (2017). Jejich jazz odpovídá moderním trendům, a tak oslovuje i ty, kteří tomuto hudebnímu žánru obyčejně třeba ne tak úplně holdují.

Koncert samotný se nesl v naprosto uvolněné, až kouzelné atmosféře. Stačilo jen zavřít oči a nechat svou mysl unášet zvukomalebnými melodiemi, které páni hudebníci vyvozovali svými nástroji, se kterými to ale sakra umí.

Nejvíce pozornosti na sebe strhával při svých sólech na saxofon Jordan, ale i jeho bratr Nick, z něhož při zapálené hře na klavír jasně vyzařovalo, jak moc si koncert užívá. Pojem láska k hudbě se díky této trojici zhmotnil a fanoušci po přídavku odcházeli s pocitem ultimátní blaženosti. Mammal Hands zkrátka rozvířili krev v srdích svých posluchačů stejně tak, jako se třepotala hladina přilehlé Vltavy, ze které je z Jazz Docku nádherný výhled. Nádherný stejně jako byl tento koncert.

foto: Kryštof David

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit