Česká literární scéna jednou za čas vyplodí nadějného autora. Jedním z takových je také James Wolf, který aktuálně vydává svou knižní prvotinu nesoucí název Uchem jehly. Uchem jehly není jenom milostný román, jedná se i o naděj pro české beatnictví.

Ač se současná generace víc a víc vzdaluje od zájmu o literaturu, tak i nadále je možné u nás narazit na novou mladou krev, která přináší svou tvorbou něco nového. Jedním z takových autorů je také James Wolf (instagram, facebook, web), který se svým prvotním dílem Uchem jehly přináší spojení beatnictví a české krve.

Uchem jehly je román, jenž vypráví o průměrném klukovi Jamesovi, z celkem běžné rodiny, kterého sledujeme od jeho patnácti let až po nástup na vysokou školu. Prožíváme s ním jeho pubertální sny o lásce, první sexuální zkušenosti se starší, citově chladnou, ale až nymfomansky zaměřenou sousedkou, i první lásku ke spolužačce Kate, která po mnoha složitých peripetiích a zdolání všech možných úskalí ústí do skutečně vyrovnaného a již takřka zralého vztahu, plného lásky a vzájemného porozumění.

Spisovatel James Wolf je dle jeho vlastních slov úplně normální člověk, kterého štvou celkem běžný věci. Třeba co bude jíst, kde na to vezme peníze a jak to udělat, aby přitom ideálně neskončil na ulici. Autorova nátura se tak krásně reflektuje i v samotném románu, kdy se nad naprosto běžnými denními věcmi čtenář díla pozastaví s upřímným úsměvem. I když je děj soustředěn především na milostný příběh, ve kterém se hlavní hrdina rozhoduje mezi dvěma ženami, které jsou vzájemnými protiklady a kde se jako ústřední téma řeší sex vs. láska a cit, i přes určitou autorovu surovost je kniha vhodná pro ženské čtenářky, zároveň bych se ale nebál označení, že se jedná spíše o “milostný román pro muže”.

Knihu je v současné chvíli možné získat na autorových webových stránkách, kde je možné si ji zakoupit i po částech a pouze tak knihu ochutnat. A proč by člověk neochutnal, když může.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit