Oblečení je již roky nepostradatelnou součástí světa módy. Mnoho hvězd, modelů a influencerů se pravidelně objevuje v barevných oděvech s výraznými vzory. Není tedy divu, že vzory patří mezi nejžhavější trendy této sezóny. Při barvení oblečení můžete také skvěle vyjádřit svou kreativní stránku. Zde zjistíte, jak snadné je barvit si textil sami.

Pro požadované barvy nepotřebujete žádné speciální vybavení ani chemická barviva – vše, co potřebujete, najdete v nejbližším supermarketu. Náš miniprůvodce nejen vysvětluje, jak barvit oblečení rovnoměrně, ale také to, jak dovedně vykouzlit efekt ombre nebo jiné barevné vzory na vašem oděvu. Pokud nemáte vhodné bílé tričko na obarvení, využijte tento Zalando Lounge slevový kód a zakupte si vhodné tričko za výhodnou cenu.

Kurkuma je indické koření známé nejen svými účinky na zdraví. Přírodní barviva tohoto zázračného kořene jsou ideální pro barvení látek a textilií. Díky svým dobrým barevným vlastnostem je kurkuma ideální pro všechny, kteří chtějí získat první zkušenosti s barvením oděvů. Použili jsme to k barvení bavlněného sáčku.

Zbarvení kurkumou je tak snadné:

  1. Oloupejte čerstvý kořen kurkumy a pomocí paličky ho rozdrťte na jemný prášek. Stejně dobře na to funguje předemletý prášek z kurkumy.
  2. Naplňte velkou pánev do poloviny vodou, přidejte asi 3 – 4 lžíce kurkumového prášku a nechte ho vařit asi 30 minut.
  3. Nyní ponořte bavlněný sáček do vody, nejprve pouze do spodní třetiny. Nechte jej několik minut namočit ve vodě, v závislosti na požadované intenzitě barvy. Neexistuje žádný konkrétní časový limit pro barvení. Vše záleží na tom, jak intenzivní by barva měla nakonec vypadat na látce.
  4. Nyní ponořte látku trochu hlouběji do vody na barvení a počkejte, dokud nedosáhne požadovaného odstínu. Postupně se ponoří a stylový ombre efekt si postupně přijde na své.
  5. Nyní vyjměte bavlněný sáček z vodního roztoku a opláchněte jej studenou vodou. Nezapomeňte nasměrovat proud vody shora dolů. Tím zajistíte, že ta část sáčku, kterou nechcete obarvovat, náhodně nepřijde do styku s barvivem.
  6. Nyní můžete vak zavěsit a nechat uschnout. Je důležité, aby barevné oblasti nepřicházely do styku s přirozenou částí vaku. Rovněž se vyhněte sušení na přímém slunečním světle, protože to může rychle odbarvit vlákna tkaniny. Přírodní barviva jsou obzvláště citlivá na sluneční světlo, když je tkanina ještě mokrá.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit