Jsem inspektorem nemovitosti, což znamená, že jsem odborníkem z oblasti stavebnictví.

Mám mnoholetou praxi v oboru stavebnictví. Jsem sdužen v Asociaci inspektorů nemovitostí (AIN). To znamená, že mám zkoušku AIN.  Jako každý člen AIN souhlasím se stanovami, etickým řádem a dalšími interními předpisy AIN. Moje práce je vždy nestranná a diskrétní.

Inspekce nemovitostí a stavební průzkumy provádím po celé ČR, zejména se ale soustředím na inspekce nemovitostí  východní Čechy, Hradec Králové, Pardubice, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, tedy od Liberce po Šumperk a Olomouc atd.

Metodika Nemopas

Pracuji podle metodiky Nemopas.

Tato metodika se opírá o propracovanou metodiku, kdy dochází k vyhledávání rizikových a vadných řešení v osmi technických oborech, které významnou měrou ovlivňují technický stav nemovitosti a tím pohodu a bezpečnost při užívání. I tyto obory patří statika, úniky tepla, zvuk a hluk, technické zařízení budovy, izolace proti vodě, škodlivé látky a zdravé bydlení, povrch podlah a stěn nebo bezpečnost nemovitosti při užívání a požární bezpečnost.

Metodika byla vypracoánai odbornkyi ze Znaleckého ústavu DEKprojekt a Akreditované zkušební laboratoře Atelier DEK.   Metodika Nemopas prověřuje u nemovitosti výskyt více než 120 rizik poruch vad.

Průkaz energetické náročnosti budovy – PENB

Pokud potřebujete pro svůj dům či byt vystavit Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), stačí mne kontaktovat. Jak zjistíte, zda PENB potřebujete?

Dle zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, má vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek povinnost opatřit si průkaz při prodeji budovy nebo ucelené části budovy, dále při pronájmu budovy a od 1. ledna 2016 při pronájmu ucelené části budovy.

Inspekce nemovitosti

Inspekce nemovitostí je zjištění celkového technického stavu domu, jeho skrytých i zjevných vad. V rámci inspekce se poruchy a rizika poruch objektu vyhodnocují na základě zjevných projevů, zkušeností a neinvazních měřicích přístrojů. V případě podezření na poruchu, která se nedá prokázat při inspekci (potřeba sondy, delší měření apod.), je klient o podezření informován a jsou mu doporučena potřebná další měření či průzkumy.
V rámci každé kontroly jsou kontrolovány příslušná rizika vad. Objednateli služby je po každé kontrole vystaven průběžný protokol. Po poslední kontrole je vystaven finální certifikát objektu – Technický průkaz nemovitosti. V případě provádění kontrolních měření jsou vystaveny protokoly ze zkoušek.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit