Naše projekční kancelář velice často navrhuje domy s téměř nulovou spotřebou energie.  Naše projekty rodinných domů splňují požadavky na energetickou náročnost od roku 2020. U těchto staveb se velmi často využívá řízeného větrání se zpětným získáváním tepla, tedy tzv. rekuperace vzduchu, která je v posledních letech velmi oblíbená. Solární ohřev, kotlů s vysokou účinností s doplňkovými zdroji. Ne každý nízkoenergetický dům však musí mít rekuperaci vzduchu. Každý dům by se měl řešit individuálně. Velmi totiž zaleží na typu a tvaru domu, ale také na podnebí a oblasti, ve kterém se bude dům stavět. Je třeba mít na paměti i to, že velké prosklené stěny, které vypadají u domů velmi krásně, nejsou příliš vhodné do nízkoenergetických staveb, i sebelepší izolační trojsklo bude mít koeficient prostupu tepla U větší než má obvodová stěna domu. Z hlediska tepelně izolačních vlastností hůře vychází projekty bungalovů. Nicméně i u těchto staveb jsme schopny parametry nízkoenergetických staveb dosáhnout. Pokud přemýšlíte nad stavbou nízkoenergetického domu, rozhodně doporučujeme kontaktovat projekční kancelář

Projekční kancelář vznikla v roce 2001. Na projektech se podílejí zkušení autorizovaní specialisté (projektanti) s dlouholetou praxí. Všechny projekty stavební části pocházejí z dílny firmy. U specializovaných projektů (elektroinstalace, vytápění, voda, kanalizace, plyn, průkaz energetické náročnosti a požárně bezpečnostní řešení) udržujeme dlouhodobou spolupráci se stálými externími spolupracovníky. Projekty domů u stavební části jsou od začátku zpracovány ve 3d formátu (vizualizace), proto je dům možno lépe představit včetně zhotovení počítačové animace, která je součástí každého projektu rodinného domu. Projektové práce rodinného domu jsou zaměřeny zejména na energeticko-úsporné až nízkoenergetické bydlení rodinných domů. Projekty bungalovů, přízemní s obytným podkrovím nebo patrové. Co se týče materiálů, tak projekty rodinných domů (typové projekty, individuální projekty) jsou zpracovávány z certifikovaných stavebních materiálů se zaručujícími statickými vlastnostmi. Ohledně tepelných izolací, tak rodinné domy jsou navrhovány do doporučujících tepelných norem a lepších zaručující sníženou energetickou náročnost rodinného domu. Individuální projekty po konzultaci se zákazníkem řeší i způsob vytápění a ohřevu teplé vody a to elektrokotlem, plynovým kotlem, tepelným čerpadlem, solárními kolektory, krbové dotápění teplovodní nebo teplovzdušné. Individuální projekty a projektové práce řeší vše po konzultaci se zákazníkem dle jeho přání a finančních možnostech. Projekty rodinných domů možno vybrat i jako typové projekty. Výhodou takto dodaného projektu je cena ale i rychlost dodání. Nevýhodou je, že neobsahuje individuální přístup jak ke studii, tak ke stavebnímu materiálu, způsobu vytápění, ohřevu teplé vody a ostatní. Typové domy možno shlédnout na internetových stránkách firmy PROZI projekt. Například typové projekty bungalovů obsahují vše potřebné pro získání stavebního povolení, krom výkresů souvisejí s pozemkem. Jedná se o hloubku založení, situaci osazení s napojením na inženýrské sítě a průkazu energetické náročnosti.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit