Z nedávných průzkumů vyplývá, že lidé už nejezdí na dovolenou do zahraničí, ale že spíše zůstávají v České republice. Nemůžeme se tomu divit, vždyť je toho v České republice tolik k vidění! Mezi nejoblíbenější turistická místa patří jednoznačně přírodní oblast Beskydy a konkrétně Hukvaldy, kam se stále častěji sjíždí davy turistů Ani tomu se nelze podivovat, vždyť Hukvaldy jsou místo, kde je toho tolik! Každý si přijde na své, dokonce i milovníci pohádek, kteří zde mohou zhlédnout sochu legendární lišky Bystroušky.

Hukvaldy jsou známé hlavně tím, že zde žil a narodil se hudební skladatel Leoš Janáček. Ne nadarmo se proto Hukvaldům říká “Janáčkovy Hukvaldy”. K vidění je i jeho dům, který je lákadlem pro mnoho turistů. Za ním se sjíždí hlavně milovníci vážnější hudby. Ovšem i pro ostatní je toho tolik, co vidět!

Zřícenina hradu Hukvaldy je největším turistickým lákadlem

I když se desítky lidí sjíždí hlavně za Janáčkovým domem, stovky lidí se do Hukvald vydávají proto, aby viděli zdejší zříceninu hradu Hukvaldy. Jedná se totiž o jednu z největších a nejmohutnějších zřícenin na Moravě, která zde zůstala po hradě, který byl za své doby také jedním z největších hradů na této části území. Zřícenina se vyjímá nad obcí, konkrétně na úpatí Palkovických hůrek.

Vydejte se na nedalekou rozhlednu Kabátice

Pokud se chcete na Hukvaldy podívat z trochu jiné perspektivy, doporučujeme navštívit nedalekou rozhlednu Kabátice, která je vzdálená asi pět kilometrů od obce Hukvaldy. Věž je vysoká zhruba pět metrů a poskytuje opravdu nevídané panorama.

Za exotickými zvířaty do Tropic Hukvaldy

Pro milovníky zvířat tu také něco máme, a to Tropic Hukvaldy, kde si můžete prohlédnout za každého počasí nejen exotické rostliny a zvířata, ale také mnohem víc. Určitě vás uchvátí zdejší mluvící papoušci.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?