Z nedávných průzkumů vyplývá, že lidé už nejezdí na dovolenou do zahraničí, ale že spíše zůstávají v České republice. Nemůžeme se tomu divit, vždyť je toho v České republice tolik k vidění! Mezi nejoblíbenější turistická místa patří jednoznačně přírodní oblast Beskydy a konkrétně Hukvaldy, kam se stále častěji sjíždí davy turistů Ani tomu se nelze podivovat, vždyť Hukvaldy jsou místo, kde je toho tolik! Každý si přijde na své, dokonce i milovníci pohádek, kteří zde mohou zhlédnout sochu legendární lišky Bystroušky.

Hukvaldy jsou známé hlavně tím, že zde žil a narodil se hudební skladatel Leoš Janáček. Ne nadarmo se proto Hukvaldům říká “Janáčkovy Hukvaldy”. K vidění je i jeho dům, který je lákadlem pro mnoho turistů. Za ním se sjíždí hlavně milovníci vážnější hudby. Ovšem i pro ostatní je toho tolik, co vidět!

Zřícenina hradu Hukvaldy je největším turistickým lákadlem

I když se desítky lidí sjíždí hlavně za Janáčkovým domem, stovky lidí se do Hukvald vydávají proto, aby viděli zdejší zříceninu hradu Hukvaldy. Jedná se totiž o jednu z největších a nejmohutnějších zřícenin na Moravě, která zde zůstala po hradě, který byl za své doby také jedním z největších hradů na této části území. Zřícenina se vyjímá nad obcí, konkrétně na úpatí Palkovických hůrek.

Vydejte se na nedalekou rozhlednu Kabátice

Pokud se chcete na Hukvaldy podívat z trochu jiné perspektivy, doporučujeme navštívit nedalekou rozhlednu Kabátice, která je vzdálená asi pět kilometrů od obce Hukvaldy. Věž je vysoká zhruba pět metrů a poskytuje opravdu nevídané panorama.

Za exotickými zvířaty do Tropic Hukvaldy

Pro milovníky zvířat tu také něco máme, a to Tropic Hukvaldy, kde si můžete prohlédnout za každého počasí nejen exotické rostliny a zvířata, ale také mnohem víc. Určitě vás uchvátí zdejší mluvící papoušci.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit