Ryan Murphy, tvůrce božích seriálových počinů, jakými jsou American Horror Story, potemnělé American Crime Story či pro nás už v dávné minulosti ukončené muzikálové Glee, připravil pro Netflix další svoji lahůdku. Sedmidílnou minisérii Hollywood na pozadí hollywoodské zlaté éry poválečných 40. let. Kdo ale čeká až pravdivé příběhy, které jsou často dodnes zahaleny tajemstvím, ten spíš dostane good feeling šest hodin fantasy pohádky, která si hraje s myšlenkou “co kdyby”.

Dnešní americký filmový průmysl se snaží sebevíc posunout svoji inkluzivitou a liberální smýšlení. Což je jedině správně. Ale v minulosti tomu tak rozhodně nebylo a mnoho výborných tvůrců či herců nedostalo pořádnou možnost se prosadit jen kvůli barvě svojí kůže či orientaci.

Těm všem ale Ryan Murphy vdechuje nový život. Buď mění životní příběhy už existujících osob jako třeba legendě Rock Hudsonovi nebo Anně May Wong, kterým dává šťastnější konec, nebo přichází se zcela smyšleným postavami, které otřásají dějem. Ať už jde o černého gay scénáristu, starší ženu – ředitelku velkého filmového studia nebo černou herečku, která je vůbec jako první v historii obsazená do hlavní role v mainstreamovém filmu. Ti všichni dohromady vyřeší každých deset minut problém lusknutím prstu a dřív nechápavý a ustrašený Hollywood a rasistická Amerika jim náhle leží u nohou.

Všechno je uhlazené, načančané, pokrokovější než dnešní Oscaři. Pro milovníky historie nepřesné peklo, kde je vše přeskládáno vzhůru nohama. Snad kromě úspěšného homosexuálního agenta hvězd, hraného Jim Parsonsem, který opravdu sexuálně a mentálně zneužíval své svěřence. Pokud jste nesnášeli Sheldona v Big Bang Theory, tak tady vám Parsons dává dvakrát tak velkou dávku nutné chuti mu jednu vrazit.

Pokud ale odhodíte námitky stranou, tak vás čeká výlet po kouzlu natáčení filmů za dob velkých hereckých hvězd, studií, před kterýma stály davy lidí toužící po slávě, krásné dobové oblečení a hodně sexu. A to zejména v první epizodě, na kterou nedoporučuji se koukat společně s vlastní matkou, jako jsem to omylem udělal já. Jinak vás každých pět minut čeká nervózní koukání do stropu a prosení Boha, ať už to dokončí. Začátek děje se k mému překvapení odehrává zejména v hotelových pokojích nebo porno kině s mladými prodejnými kluky z benzínky, která dává celému příběhu nosnou kostru (a trochu kinky atmosféry). O to víc překvapí, že postava majitele oné pumpy je založena na mladíku Scottym, který opravdu obšastnil ložnice půlce filmového plátna.

Sedmidílná série Hollywood není pro každého. Je totálně mimo tehdejší realitu, záběry jsou televizně sterilní a děj je až moc předvídatelný. Jestli si ale chcete zlepšit náladu, věřit na dobré konce a ještě k tomu vidět pár skvělých hereckých výkonů včetně Queen Latifah ve vedlejší roli, tak si těch šest hodin rozhodně jeden večer dejte.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit