Největší ostrov pod španělskou svrchovaností a také jedna z nejoblíbenějších středomořských destinací. Přes tři a půl tisíce kilometrů čtverečních a miliony turistů, jimž se tu líbí i podruhé nebo potřetí. Není snad právě tohle nejlepší reklama na cestování? Někdejší država antického Říma, ale i byzantské moci nezapře silný katalánský vliv. Ochutnejte dobré víno nebo se pokochejte gotickou architekturou, která je pro ostrov zcela typická…

Katedrála, která při pohledu bere dech

Slyšeli jste už o katedrále La Seu? Právě ona je gotickou perlou, začala se stavět v první polovině třináctého století a dokončení se dočkala teprve v roce 1601. Najdeme ji samozřejmě v hlavním městě, Palma de Mallorca se ale může pyšnit i jinými stavbami než touto slavnou římskokatolickou katedrálou. V Palmě žije polovina obyvatel ostrova a jde také o symbolické letní sídlo královské dynastie. V zimě prší a v létě je velmi teplo, klasické středomořské klima dělá z Palmy zajímavé letovisko. Místní letiště připomene mraveniště, neboť pokud někde projde více než dvacet milionů turistů za rok, snad nás ani nenapadne jiné přirovnání, že?

Na Mallorce ale najdeme i řadu dalších zajímavých míst, nejde jen o písčité pláže, nad nimiž vlaje pomyslná modrá vlajka a jsou tedy vřele doporučovány k vodním radovánkám – azurová hladina je totiž velkým lákadlem nejen pro malé děti. Líbí se tu i velmi náročným německým turistům a je to právě cestovní ruch, díky němuž ekonomika ostrova prosperuje.

Alcudia vás také ráda přivítá…

Když se řekne Mallorca, určitě si vybavíte také místo zvané Alcudia, nacházející se v severní části ostrova. Tisícileté osídlení, historický přístav, zachovalé domy ještě z doby pozdního středověku, to je jen pár střípků, které na vás čekají. Nenechte si ujít ani kostel svatého Jakuba, odkazů na antickou minulost je zde také bezpočet.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit