Milion+ je uskupení, ve kterém se nachází mnoho interpretů včetně kluků z 1337 Klanu – Hoftyka a Mvnsvra. Právě je jsme vyzpovídali v tomto interview.

Ahoj, pro ty co vás neznají, zkuste se představit.

Hoftyk: Tak čest. Já jsem Hoftyk a dělám rap za náš team Leet Klan. Je mi čerstvě 20 let a ještě studuju.

Mvnsvr: Čest. Jsem Mansur, bydlím v Praga a rapu se věnuju 3 roky, ale v sobě ho mám od mala a 1337 tvoříme já a Tomáš. Bude mi teď 15. října taky 20 a student jsem taky.

Co znamená číslo 1337?

H: 1337 znamená leet, což znamená elita a je to i taková internetová řeč nebo se dá říct i hackerská abeceda. Jakože A znamená 4, E znamená 3 atd. Proto 1337 je v překladu leet (elita) a vymyslel jsem to, když jsem byl úplnej mašťák, co furt hrál CSko a Dotu a přišlo mi to takový vhodný. 😀

Jak jste se dostali do M+?

H: Hele k Milionu jsme se dostali přes Lvcase, když jsme byli malí hustlírci. Jsme se s ním nějak dostali do kontaktu, vozili jsme mu travku a postupem času jsme u něj flausili a tam poznávali další členy v tý době ještě YZA.

10549284_997253623647628_281732481001362847_o

Jak jste vlastně začali?

H: No Mansur, jak jsme začli?

M: Zničeho nic. Ne podle mě jako frajeři oproti tomu, jak to vzniká teď u džis. Žádný propagace na “fíbí” dřív nešlo a neudělali bysme to ani teď. Kdo chce zlato, ten si ho najde sám. Nahrávání do diktafonu na iPhonu. Psaní furt novejch a novejch barů, co jsme si vždy dávali jen mezi sebou, ne jak teď, že frajeři daj ven první hovno, co vyserou. No každopádně jsme si říkali žádný chvátání, ale spíš pomalu, ale jistě.

Koho napadlo, že byste mohli udělat skupinu?

H: Já dřív maximálně vožralej na sídláku dával freestyle a už to budou nějaký 3 roky, co jsem napsal první texty, ale byly to uplný sračky, takže na začátku prázdnin před dvouma rokama jsem byl nahrát první track a Mansur tam byl se mnou a toho mega nakoplo a napsal taky první věci.

M: Pak první nahrávání už ve studiu našeho producera Keana na jeho půdě. Divný. 😀 Tomáš furt, že nevím, co jsou nějaký finálky. 😀 No prostě prdel.

H: Jo a už od začátku bylo vidět, že to lidi kolem baví, tak takhle vznikl i Leet Klan.

M: Přesně první nahranej track byl Mercy. U něj ten ohlas byl. Lidi poslouchali, cenili, ale furt to nebylo žádný pořádný haló, páč to fakt byl první trek a ty bary basic… No prostě prdel. 😀

Zkus Mvnsura/Hoftyka popsat třemi slovy.

H: Hele Mansur třema slovama? 😀 Chachar čečenskej. Občas nemá stejnej názor jak já, ale je to brácha a s nikým jiným bych hudbu dělat nechtěl.

M: Hoftyk je prostě můj bratr, i když je to českej knedlík, tak v sobě to čecháčství nemá a jsme si úplně stejný v hodně píčovinách, páč času jsme spolu strávili randál. Lidi sami říkaj, že Tomáš a já jsme úplně jedno a to samý. 😀

11884715_1021385787901078_2574203978850676094_o

Při kterém tracku se o vás dozvědělo nejvíce lidí?

H: Tak asi určitě nejvíc lidí nás jede od “NE”, který nám nabídnul Jakubko, že nám ho hodí na jejich kanál a tím to asi začalo. Naše jízda na Milionu.

M: Nejvíce lidí se o nás dozvědělo podle mě u “NE”, ale už u “Fucklajf” to začlo jiskřit.

H: No ale to nám nějaká pucka smazala z kanálu, takže dojiskřilo.

M: Pak wordship, kterej jsme nahrávali a vydávali na Soundcloud frajera z Barrandova, ale to závistí smazal, páč měl víc poslechnutí než jeho celej kanál. Jeho jméno zveřejňovat nebudu, mám kapku slušnosti a tu bídu mu neudělám. Asi další z rozdílu, v čem jsme elita a jiní.

Jak dlouho se hudbě věnujete?

H: Hudbě se věnujem aktivně ty dva roky. Jak jsem psal, ve 13ti jsem jel freestyle vožralej z prdele, ale tomu se moc nedá říkat dělání hudby. 😀

Dosavadní největší úspěch?

H: Můj největší úspěch je, že jsem vůbec s hudbou začal, páč mě nikdy nic tolik nenaplňovalo.

M: Největší úspěch beru každou věc a nápad, se kterým přijdem. Hlavně, že jsme vydrželi přes košťata, co pindali a nepřáli.

H: A jaký jsme kokoti blaznivý je taky mega úspěch. 😀 Páč si myslím, že se to v tom rapu odráží a je to takový jiný.

M: Hlavně sny, který jsme měli a dokázali nějaký z nich uskutečnit. To je pro mě jeden z dalších úspěchů. Je paráda se poklepat po ramenou a říct si: “No Tome, tak jsme pomalu, ale jistě tam.”

H: Yeah pomalu, ale jistě celebrity.

11866408_1018355384870785_7550988653867352093_n

Tvůj oblíbený alkohol?

H: No nejoblíbenější chlast máme jednoznačně Dynibil (klasickej gin) a Fantu a samozřejmě medicínku Jégříček a ani se nebojím zkombit absinth a pivo. 😀

M: Alkohol podle mě gina a ruma, páč jsme kluci z ne úplně bohatých rodin. Ale když jsou love, tak okoštujem všechny zvěrstva. 😛 Když už, tak pořádně.

Kdybys mohl mít featuring s kýmkoliv na zemi, kdo by to byl?

H: Dream feat. jedině s Young L a s Luckou Bílou.

M: Lucina Bílá a 2Pac, ale s ním si to střihnu až v nebi. Tak zatím jen já a Tomáš.

S/O, vzkaz na závěr?

H: S/O určitě CZECHMAGu za poskytnutí rozhovoru a taky bych chtěl pozdravit Lvcase, co nás celou tu dobu dost podporoval, a i celýmu Milionu za tu příležitost, kterou jen tak někdo nedostane.

M: Vzkaz pro hovada: díky za podporu i support od všech fans a za všechny články. Hlavně pozdrav a velký dík Lucasinovi Doupicovi, páč von dal příležitost a věřil, že to někam dotáhnem. Pak Milionu za vydávání našich hitů a Jakubovi, že nám na svejch shows nechal předvést i naše perly. A S/O CZECHMAG za rozhovor! Čekejte Cryticalhit EP i s hadrama, ale to abych nezakřik. Klep klep klep.

H: Tak ahoj. 🙂 A jen dál poslouchejte i ty, co jste předtím neposlouchali, páč nejsme žádný vocasové, co ze sebe dělaj fashion killery ani hrozně tvrdý, zlý týpky. Prostě rapujem, co žijem a myslím si, že my máme nejkrutější příběhy.

M: 1337 na vždy!

H: Kdo zná, ten ví! Čest.

M: Česttt.

11218172_1026367490736241_3612829547211894298_n

Jestli chcete slyšet všechny novinky od 1337 Klanu, tak odebírejte M+ na YouTube. Pro další rozhovory i ostatní články sledujte CZECHMAG jak na Facebooku, Instagramu, tak i všude jinde!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit