Letošní Letní Letná láká na spoustu zajímavých, především cirkusových, představení. Vybrat si divák může mezi českými, ale i zahraničními soubory, největším hitem je nicméně tak trochu nekonvenční představení s názvem Bianco britského souboru NoFit State Circus. Do šapitó okupovaného britskou partou jsme zavítali na jeden večer. A naše dojmy?

Za lístek na Bianco přeci jenom dáte o něco víc než za jiná představení, ale dle mého se to určitě vyplatí. Účinkující, nebo spíše herci – hereckého talentu mají víc než dost, vás vtáhnou do děje, a to doslova. Během show všichni diváci stojí či chodí po šapitó a uhýbají aktérům podle jejich potřeby, jsou jim tedy velmi nablízku. Musím uznat, že se svými 159 centimetry byl boj veliký – na cirkus šli asi všichni obři z Prahy. Vše by bylo v pořádku, kdyby čeští diváci byli alespoň o krapet vychovanější. Když se při jednom “škatulata hejbejte se” dostali na dobré místo, nevzdali se ho. Ani za cenu zranění jich samých, či někoho dalšího. V případě, že nás aktéři prosili o posunutí se dál, oni stále stáli a svých míst se nehodlali vzdát. Proto jestli půjdete, vemte si s sebou pevné nervy, někteří se vážně nevzdávají!

Toť by byla jediná výtka (která ani není adresovaná přímo představení), jinak bylo vše dokonalé. Představení je zábavné po celou jeho délku, živá hudba skvěle ladí s dějem a výkony účinkujících/herců/kaskadérů? Ty jsou dechberoucí. Navíc vidět proces “mimo” hlavní show, kdy si účinkující sami předělávají scénu za pomoci pouze jednoho druhému a podobných procesů, kde se navzájem jistí a pokřikují na sebe, je svým způsobem jedinečné.

NOFIT STATE CIRCUS presents BIANCO SATURDAY 6 – SATURDAY 27 APRIL 2013 ROUNDHOUSE, CHALK FARM ROAD, LONDON NW1 'Award-winning circus company NoFit State presents the London premiere of its new show, BIANCO at London’s Roundhouse, written and directed by Firenza Guidi and produced by NoFit State's Tom Rack. Inspired by ‘The Elephant's Journey’, the last book by Nobel-Prize winning Portuguese author Jose Saramago, the production includes all the elements associated with the UK’s premiere circus company - jaw dropping technical skill coupled with a wild, untamed elegance and subversive edge.    BIANCO is an immersive promenade experience that takes place above, behind and all around a standing audience. With a constantly evolving narrative set to a pounding soundtrack performed by a live band, this is the kind of all consuming theatrical experience that can only happen at the Roundhouse.    NoFit State was founded in 1986 by five friends. Twenty-five years later NoFit State still believes that the total outweighs the sum of the parts. The company lives together, works together, eats together, – travelling in trucks, trailers and caravans and living and breathing as one community. Their work combines live music, dance, stage design, text, and film with traditional circus skills.  Today, NoFit State is the UK’s leading large-scale contemporary circus company, producing professional touring productions and a wide variety of community, training, and education projects for people of all ages. Over the last five years the company’s  touring productions have visited 15 different countries, played to audiences of over 250,000, have been critically acclaimed and won numerous prestigious international arts awards. Roundhouse Chalk Farm London By David Levene 5/4/13
zdroj: www.ayoungertheatre.com

Během představení můžete mít různorodé pocity, já jsem se kupříkladu často cítila jako ve filmu, v jednu chvíli jako například ve filmu Magic Mike. Nechci prozrazovat mnohé, ale myslím, že toto naláká alespoň ty dámy, které zatím nenalákalo to ostatní.

O detailech toho, co uvidíte, vám vyprávět nechci, na to se můžete jít všehovšudy sami podívat, ale to, co se děje okolo jsem vám snad naznačila. NoFit State Circus na mě zapůsobil, a doufám, že v okolí britského souboru, jehož členy nejsou pouze Britové, zažijete vyjímečný, zatím stále prázdninový, večer!

Na Bianco a jiná představení můžete na Letnou zajít až do 3. září. Více informací můžete získat na stránkách Letní Letné.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit