Letošní Hip Hop Kemp se nese ve znamení velkých zahraničních hvězd, proto jsme se s chutí vydali na letošní ročník. V tomtu článku vám přinášíme report z prvních dvou dní akce.

Zástupy lidí a všudypřítomná dobrá nálada nás hned nechaly v očekávání, že těchto pár dní bude skvělý zážitek. Krátce po ubytování (rozuměj zápasení s rozložením stanu a stěhováním ho po celém areálu) jsme se sešli s Yakshou a jeho přáteli, kteří nás rovnou zavedli do merch stánku, kde jsme ještě ten samý večer začali dělat rozhovory. První byl Torula, druhý MC Gey, následovaní Foscem a Sharlotou z Blakkwoodu, jejichž půlnoční show s pivkem v ruce jsme zakončili náš první den na HHK.

Strach, že bude pršet, hned ráno nahradilo nadávání na vedro ve stanu pokračující s čekáním ve frontě na sprchy, vtipně dodané od Toi Toi. Po celý den samozřejmě následovalo prozkoumávání množství stánků s jídlem, počínaje hamburgerama, indickým nebo thajským jídlem a KFC s Burger Kingem konče.

V produkční budově jsme začali stříhat rozhovory z předešlého dne a ke konci odpoledne už zas mířili do merch stánku, kde jsme natočili rozhovory s Otisem, Cigem, Evidence a k našemu překvapení se nám podařilo v backstage u hlavního pódia udělat rozhovor i s jedním z amerických headlinerů celého festivalu – Yelawolfem.

Během toho nám naskakovala husí kůže z davu lidí, kteří pod pódiem sledovali skvělou show Majka Spirita, který nám následně též poskytl velmi otevřený rozhovor. Poté jsme už měli padla, odložili jsme techniku zpátky do produkce a společně s ostatními interprety si v backstage za pódiem užívali spektakulární show Yelawolfa okořeněnou rockovými kytarami, doprovázenou ohňovou podívanou.

Snímek obrazovky 2015-08-21 v 13.24.50

Hlavní program byl u konce, lidi se rozutekli na doprovodné show, najíst se, spálit se s přáteli, jak bývá na Hip Hop Kempu zvykem, nebo ti utahanější rovnou zpátky do stanu. My si ještě užili afterparty, kde jsme například pokecali nejen s chlapci z HAHA Crew, se kterými nás dneska též čeká oficiální rozhovor. Před ním jsme se ale najedli pořádným langošem, píšeme pro vás tenhle článek, koukáme na včerejší videa, upravujem fotky a těšíme se na dnešní show Joey Badasse, Hopsina a dalších.

Před námi jsou poslední 2 dny festivalu, kdy vystoupí většina zahraničních i českých headlinerů. Sledujte CZECHMAG, kde vám přineseme další reporty!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit