Letošní Hip Hop Kemp se nese ve znamení velkých zahraničních hvězd, proto jsme se s chutí vydali na letošní ročník. V tomtu článku vám přinášíme report z prvních dvou dní akce.

Zástupy lidí a všudypřítomná dobrá nálada nás hned nechaly v očekávání, že těchto pár dní bude skvělý zážitek. Krátce po ubytování (rozuměj zápasení s rozložením stanu a stěhováním ho po celém areálu) jsme se sešli s Yakshou a jeho přáteli, kteří nás rovnou zavedli do merch stánku, kde jsme ještě ten samý večer začali dělat rozhovory. První byl Torula, druhý MC Gey, následovaní Foscem a Sharlotou z Blakkwoodu, jejichž půlnoční show s pivkem v ruce jsme zakončili náš první den na HHK.

Strach, že bude pršet, hned ráno nahradilo nadávání na vedro ve stanu pokračující s čekáním ve frontě na sprchy, vtipně dodané od Toi Toi. Po celý den samozřejmě následovalo prozkoumávání množství stánků s jídlem, počínaje hamburgerama, indickým nebo thajským jídlem a KFC s Burger Kingem konče.

V produkční budově jsme začali stříhat rozhovory z předešlého dne a ke konci odpoledne už zas mířili do merch stánku, kde jsme natočili rozhovory s Otisem, Cigem, Evidence a k našemu překvapení se nám podařilo v backstage u hlavního pódia udělat rozhovor i s jedním z amerických headlinerů celého festivalu – Yelawolfem.

Během toho nám naskakovala husí kůže z davu lidí, kteří pod pódiem sledovali skvělou show Majka Spirita, který nám následně též poskytl velmi otevřený rozhovor. Poté jsme už měli padla, odložili jsme techniku zpátky do produkce a společně s ostatními interprety si v backstage za pódiem užívali spektakulární show Yelawolfa okořeněnou rockovými kytarami, doprovázenou ohňovou podívanou.

Snímek obrazovky 2015-08-21 v 13.24.50

Hlavní program byl u konce, lidi se rozutekli na doprovodné show, najíst se, spálit se s přáteli, jak bývá na Hip Hop Kempu zvykem, nebo ti utahanější rovnou zpátky do stanu. My si ještě užili afterparty, kde jsme například pokecali nejen s chlapci z HAHA Crew, se kterými nás dneska též čeká oficiální rozhovor. Před ním jsme se ale najedli pořádným langošem, píšeme pro vás tenhle článek, koukáme na včerejší videa, upravujem fotky a těšíme se na dnešní show Joey Badasse, Hopsina a dalších.

Před námi jsou poslední 2 dny festivalu, kdy vystoupí většina zahraničních i českých headlinerů. Sledujte CZECHMAG, kde vám přineseme další reporty!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?