Zatímco v Česku tál asfalt, parta nejlepších českých freeskierů  se potila při dotáčení posledních záběrů nového dokumentárního filmu eXcelent Separation. Na svědomí ho bude mít tým zkušených filmařů a lyžařů, kteří už za sebou mají mimo jiné dva podobně laděné snímky.

Postprodukce

S myšlenkou natočit pořádný freeski film přišel Pepé Kalenský už v roce 2010. Všechno se plánovalo a dělalo dost narychlo a natáčelo se výhradně v Evropě. Film měl přesto velký úspěch a dvojka už si mohla pohrát s lepším rozpočtem, díky němuž se crew podívala i do hor v americkém Coloradu nebo v Utahu.

Snímek s názvem Ultim8 Separation se dostal mezi 30 nejlepších videí na prestižním mezinárodním freeski festivalu IF3. Film obletěl svět a svou pražskou premiéru si odbyl v pražském Bio Oku, kam se na něj přišlo podívat osm set diváků.

Po dvou filmech přišla menší pauza. Disciplína slopestyle se dostala na olympiádu a hlavní hrdinové filmu v nové roli reprezentantů Pepé Kalenský a Robin Holub se museli soustředit hlavně na trénink a objíždění světových pohárů. Natáčení muselo trochu počkat, ale díky partnerovi pivu Excelent to všechno celý tým v čele s režisérem Lucasem Hermanem dohnal a dotáhl, takže teď už se maká na posledních scénách.

Na nový kousek se těšte v druhé půlce letošního října!

Text:
Adam Maršál

Foto:
eXcelent Separation Movie

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit