Zatímco v Česku tál asfalt, parta nejlepších českých freeskierů  se potila při dotáčení posledních záběrů nového dokumentárního filmu eXcelent Separation. Na svědomí ho bude mít tým zkušených filmařů a lyžařů, kteří už za sebou mají mimo jiné dva podobně laděné snímky.

Postprodukce

S myšlenkou natočit pořádný freeski film přišel Pepé Kalenský už v roce 2010. Všechno se plánovalo a dělalo dost narychlo a natáčelo se výhradně v Evropě. Film měl přesto velký úspěch a dvojka už si mohla pohrát s lepším rozpočtem, díky němuž se crew podívala i do hor v americkém Coloradu nebo v Utahu.

Snímek s názvem Ultim8 Separation se dostal mezi 30 nejlepších videí na prestižním mezinárodním freeski festivalu IF3. Film obletěl svět a svou pražskou premiéru si odbyl v pražském Bio Oku, kam se na něj přišlo podívat osm set diváků.

Po dvou filmech přišla menší pauza. Disciplína slopestyle se dostala na olympiádu a hlavní hrdinové filmu v nové roli reprezentantů Pepé Kalenský a Robin Holub se museli soustředit hlavně na trénink a objíždění světových pohárů. Natáčení muselo trochu počkat, ale díky partnerovi pivu Excelent to všechno celý tým v čele s režisérem Lucasem Hermanem dohnal a dotáhl, takže teď už se maká na posledních scénách.

Na nový kousek se těšte v druhé půlce letošního října!

Text:
Adam Maršál

Foto:
eXcelent Separation Movie

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?