On ten Kemp bude? Samozřejmě. V Hradci? Jasně, ve Festivalparku, ve stejným rozsahu, se stejným počtem stagí jako jste zvyklí. Hangáry? Hangáry nebo nehangáry se teprve uvidí, ale rozsah programu to nijak neovlivní. A to je celý? Pro dnešek jo. Nezačínali jste vždycky tou největší peckou? Ne nutně. Nic lepšího nemáte? Říkal kdo? Chceme víc! My taky! Kdy? Už brzo.

Tradice. Odkaz. Všechno to navazování a opakování. Všechno to “a rok se s rokem sešel”. Patnáct let to tu spolu stavíme. A před námi je rok šestnáctej. Pyramida je krásná, ale je to pořád jen hrobka. Spíš než pomník chceme krmit něco, co pulzuje, tepe, dýchá, žije.

Nechcem nic bořit, jsme hrdý na to, co za námi společně zůstalo. Ještě mnohem víc nás ale zajímá to, co je před námi, na obzoru, za rohem. Nechcem se opakovat, chcem se zlepšovat. Jsme na cestě. Snažíme se o co nejlepší fesťák. Hledáme dokonalej beat.
A začínáme tvrdě. Chtěli jsme nářez, máme ho mít. Jedi Mind Tricks. Je skoro málo k uvěření, že tohle kultovní jméno bude v roce 2017 na Hip Hop Kempu vůbec poprvé, ale už je to tak. Vinnie Paz s pěstí větší, než lidská hlava. Tvrdej jak skála. Údernej jak kladivo na čarodejnice. Kdyby se všechno na světě změnilo, JMT je značka, který můžeš věřit.

NOVÁ KLASIKA

Starý nebo klasika? Nový a klasika. Boom bap, boom boom bap. Boom bap, original rap. Pravda je někdy tak prostá.
Jako u dvojky Apollo Brown & Skyzoo. Bubny z Detroitu ze kterých bolí za krkem. Rýmy z New Yorku z jejichž opakovaného vyřvávání bolí v krku. Je to prostě nemocnej rap, sorry. Společná deska visela ve vzduchu dlouho. A když to koncem loňskýho roku konečně koplo do ušních bubínků, bylo to jasný jak šest miliard facek, hotovo, dvacet. The Easy Truth = nová klasika.

NO GIMMICKS

Už jsme toho měli spoustu. Partičky, tlupy, crews, clicky, klany, gangy, rody, kmeny i rodokmeny… Čím víc jich je na kontě, tím větší by mohl být pocit, že už byly všichni. Minimální ty zásadní. Leda prd.

Diggin’ In The Crates crew click my brother… Lord Finesse, Diamond D, AG, OC a za koly z oceli DJ Boogie Blind. To je undergroundový sen. To je smetánka. To je New Yorský výběr. To je toppa di top. Funky Technician Lord Finesse v půlce devadesátek svrchovaně vládnul rapu, jezdil a hledal ty nejlepší, aby měl s kým battlit a stejně všechny drtil. Žádnej div, že když v 2010 startoval kariéru Mac Miller, půjčil si zrovna jeho beat “Hip 2 Da Game”. Diamond D aka the best kept secret aka the best producer on the mic s Grammy na římse za produkci na desce The Score pro The Fugees. OC považovanej za zlatý dítě a jednoho z nejlepších lyriků ve hře. Malý velký muž rapu AG aka Andre The Giant s mocnýma punchlines, neortodoxní off beat flow a ocelově tvrdým podáním. Tyhle kluci se s tím v devadesátkách nemazlili. No a jak dokazujou, nemazlej se s tím ani teď. Žádný páprdové v papučích, kdo slyšel jejich loňskou desku Sessions, ví, že sága DITC pokračuje.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit