Přežírá se zvěř ve volné přírodě? Ne. Jak by vypadala, kdyby k potravě přistupovala jako dnešní lidská populace? Na takovou otázku našel odpověď přední český urban a pop-art fotograf Dereck Hard. Ten nechal pózovat 6 různých zvířat, ze kterých postprodukcí vytvořil na snímcích obézní jedince. Výsledek je děsivým zrcadlem nepřirozeného životního stylu novodobé civilizace. K odtajnění celé série dojde 14. listopadu při vernisáži na pražské Náplavce. Její součástí bude i vystoupení DJ NobodyListen a vegetariánské občerstvení. Vše bude zdarma. Outdoorová výstava „we are FAT animals“ potrvá do 28. listopadu.

Fotograf Dereck Hard vytvořil zbrusu novou sérii „we are FAT animals“ ve stylu pop-art photography. Jde o cyklus šesti fotografií, které se snaží nevšední vizuální formou upozornit na obezitu u lidí. V dnešní době jsou obrovským problémem přejídání, konzumace nezdravých potravin, obecně zaběhnutý nezdravý životní styl a další faktory, které vedou k obezitě především mladých lidí. „Říká se, že standard týkající se kritérií krásné postavy určují aktuální trendy a masová média. Přitom příroda nám sama dokazuje, že zvířata ve volné přírodě se nepřežírají a obezita mezi nimi je naprostá anomálie,“ odkrývá podstatu série autor Dereck Hard.

Dereck Hard, www.dereckhard.com:

Dereck Hard je pop-art  & street / urban culture fotograf narozen 1985 v Praze, kde žije a také tvoří. Je magistr umění v oboru tvůrčí fotografie na ITF (Institut tvůrčí fotografie) při Slezské univerzitě v Opavě. Vydává vizuální street magazín Excelent Bastards a zároveň je hlavní fotograf tohoto časopisu vycházejícího zdarma v tištěné a elektronické podobě (www.bstrds.cz). Kromě focení do magazínu a komerční fotografie zaměřené na street / urban culture se věnuje zejména volné tvorbě (jedná se o ucelené série ve stylu pop- art photography s jasným konceptem). V roce 2010 vyhrál na Czech Press Photo cenu Canon Junior Awards v kategorii sport. Od května 2014 do května 2015 byl oficiálním ambassadorem firmy Canon. Vydal několik samostatných publikací (např. motivační urban foto publikaci Street Kids nebo světově první audiovizuální fotografický komiks PHOTOMAN!), měl celou řadu autorských i kolektivních výstav.

A jeho zvířata:

Koza domácí (Capra aegagrus hircus) je menší sudokopytník chovaný pro mléko a maso téměř po celém světě. My jsme si pro naše focení vybrali českou bílou kozu jménem Ofélie, která váží 50 kg. Obézní koza má na finální fotografii zhruba 120 kg.

Tygr ussurijský (Panthera tigris altaica) je společně s tygrem indickým největší kočkovitou šelmou. Na snímku je vyfocena samice tygra jménem Tajga, její váha je 200 kg. Obézní tygřice na snímku má po ztluštění hmotnost okolo 500 kg.

Velbloud dvouhrbý (Camelus bactrianus ferus) je sudokopytník, který je silně ohrožen vyhubením. Ve volné přírodě bychom jej mohli vidět ve střední a západní Asii. Na fotografii je dospělý samec jménem Merlin vážící 650 kg. Velbloud na výsledné fotce váží přibližně 1300 kg.

Kůň domácí (Equus caballus) je domestikovaný lichokopytník, vyskytující se po celém světě. Je chován pro sport, zemědělství a rekreaci, dříve především k přepravě.  Na fotografii je Welsh pony typu C, kobyla Arkáda vážící 300 kg. Po našich úpravách má cca 700 kg.

Lama alpaka (Lama pacos) je domestikovaný sudokopytník, pocházející z Jižní Ameriky (především Bolívie a Peru). Fotili jsme lamu Jennifer o hmotnosti 50 kg. Na výsledném snímku má okolo 120 kg.

Puma americká (Puma concolor) je kočkovitá šelma a největší zástupce malých koček. Vyskytuje se v Jižní i Severní Americe. Fotili jsme pumu jménem Kelly, jejíž váha byla 40 kg. Po našich úpravách váží asi 110 kg.

Dereck Hard, we are FAT animals @ Náplavka Rašínovo nábřeží | 14. listopad, 15:00

Více informací na stránkách výstavy na Facebooku a ode dne vernisáže 14. listopadu také na webových stránkách projektu – www.fatanimals.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit