Pražský prémiový streetwear store Footshop vydává svůj vrcholný projekt v rámci oslav 10 let od svého založení. Tentokrát se spojil s 10 umělci z 10 různých zemí světa, kdy každý z nich vytvořil unikátní křeslo sestavené z použitých kartonů ze skladu Footshopu. Sérii, která vychází 9. prosince, doprovází také 10 speciálně upravených párů tenisek a kolekce oblečení značky Reebok.

V souvislosti se zapojením ekologicky udržitelných procesů do provozu firmy využil Footshop staré kartony ze svého skladu k výrobě deseti zprvu identických křesel. Výroba měla dvě fáze. O skládání a lepení kartonů se postarala společnost Kartoons. Finální vizuální podobu potom křeslům propůjčilo 10 umělců z 10 evropských zemí, ve kterých český e-shop působí. Každý z nich pojal projekt svým osobním stylem, každý naprosto unikátně. Zájemci budou o tato umělecká díla soutěžit na platformě Releases, kde půjdou do slosování za cenu 300 Eur s datem vyhlášení 14. prosince.

„Zachraňujeme karton, který by jinak skončil na sběrném dvoře, a doslova pro něj hledáme nový domov. Jindy vyřazené kusy citlivě přetváříme v plně užitý design do domácnosti nebo kanceláří,“  říká o designovém studiu Kartoons jeho zakladatel Vojtěch Beránek.

Spolu s křeslem dostanou výherci také customizované tenisky Reebok Classic Leather Grow, které tematicky ke každému z jedinečných kousků upravila umělkyně Customs by Michelle, která se úpravou sneakers zabývá (@Customsmichelle).

foto: Tomáš Třeštík

Značka Reebok hraje hlavní roli také v doprovodné unisex kolekci oblečení, která bude vycházet na Footshopu s potisky a citáty, které jsou s Footshopem a jeho kulturou dlouhodobě spojené. Dohromady půjde o tři trička a dvojici hoodies a k dispozici bude již 9. prosince jak online, tak na prodejnách.

Seznam umělců, kteří se podíleli na vzniku customizovaných křesel v jednotlivých evrospkých zemích: Ondrash&Kasparek (CZ), Martin Lukáč (SK), kseleqoqynqyshy (RU), sa6ettu (BG), Daniel Labrosse (HU), Flavien seng flavor (FR), Johanna Walderdorff (DE), Edyta Grzyb (PL), cacaorocks (GR), Roel Van der Lind (NL).

 

foto: Peter Kováč

O desetiletém působení tohoto brandu na trhu nejlépe vypovídá jejich výroční landing page.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit