Chtěli byste mít při každém sledování svých oblíbených filmů pocit, že jste součástí děje? Pak je načase postavit si domácí kino. To nepůjde bez ostrého a čistého obrazu a kvalitního zvuku, které vás zatáhnou přímo do místa akce.

Vládní opatření se mění téměř každým dnem. Nikdo nedokáže předpovědět, co zůstane otevřené, a co se zas zavře. Pokud jste milovníky filmových zážitků, ale bojíte se znovu zavření kin, je na čase si kino postavit doma. Pojďme se podívat, co k tomu potřebujeme.

Jak vybrat televizi?

Začít je potřeba u televize. Tu už nejspíš máte, pokud však ne, určete si kolik chcete za své domácí kino celkem utratit. Obraz je stejně podstatný jako zvuk, takže doporučujeme si svůj rozpočet rozdělit půl na půl – na zvuk a obraz. Podle velikosti místnosti, ve které kino bude, se rozhodněte o úhlopříčce televize. Logicky však platí, že čím větší bude úhlopříčka, tím budete muset ušetřit na kvalitě obrazu. Rozhodněte se tedy, co je pro vás přednější.

Případně můžete televizi úplně vynechat a sáhnout po videoprojektoru. Ten je zpravidla levnější, ale budete k němu potřebovat i čistou bílou stěnu k promítání a obraz nebude tak kvalitní jako v případě televize.

Kvalitní Hi-Fi – kvalitní zážitky

Jak jsme však zmínili, kvalitní zvuk je při sledování filmů stejně důležitý, a možní i důležitější než obraz. K tomu, abyste ho získali, potřebujete kvalitní Hi-Fi reproduktory. První (centrální) se umisťuje doprostřed pod, nebo nad TV. Další dva (většinou sloupové) se pak umisťují po stranách televize. Pokud chcete své filmové zážitky posunout na vyšší úroveň, je vhodné doplnit ještě dva reproduktory za diváka.

Dalším důležitým komponentem jsou pak zesilovače pro Hi-Fi systémy. Skrz ty si můžete zvuk vycházejí z reproduktorů nastavit tak, aby vyhovoval konkrétnímu účelu. Takže nebude problém si ve svém kině vychutnat nejlepší zvuk nejen při filmech, ale třeba i záznamech koncertů či divadelních her.

Všechny potřeby k vytvoření toho nejlepšího audiosystému pro své domácí kino naleznete na e-shopu Melodyshop, který nabízí více jak 15 let zkušeností, profesionální zákaznický servis a široký sortiment. Kromě obrovského výběru audiotechniky tu najdete také třeba klavíry, bicí nástroje a mnoho dalších věcí, které se týkají světa zvuku a hudby.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit