Druhý ročník jednodenního festivalu trezorových filmů se uskuteční v sobotu 8. prosince 2018 od 15 hodin v pražském Kině Aero.

S příchodem zimy se do Prahy vrací již druhým rokem Festival trezorových filmů – Trezor Film Fest. Ten představuje naše nejcennější filmové dědictví. Filmy, které vznikly v době totality a byly komunistickou stranou odsouzeny k uzavření do trezoru. Studenti Arts managementu Vysoké školy ekonomické ve spolupráci s Kinem Aero přináší divákům jedinečnou příležitost tyto filmy poznat a znovu se pokochat jejich krásou v té nejvyšší možné kvalitě – na stříbrném plátně.

“Letošní výběr filmů je ještě o něco komplexnější než v minulém roce. Na své si tak přijdou vyznavači historického dramatu, milovníci artových kousků, ale i tragikomedie,” komentuje letošní ročník hlavní dramaturg festivalu, Jan Matějka.

Letos Trezor Film Festu otevře minimalistická tragikomedie Jana Němce O slavnosti a hostech (1966). Dále se představí Skřivánci na niti (1969) Jiřího Menzela, film natočený na motivy románu Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet. Následovat budou Sedmikrásky (1966), druhý celovečerní experimentální snímek Věry Chytilové. Festival uzavřou kultovní Všichni dobří rodáci (1968) Vojtěcha Jasného. Každý z filmů bude uveden odborníkem na československou kinematografii.

Filmy O slavnosti a hostech, Sedmikrásky a Všichni dobří rodáci budou mít anglické titulky. Vstupenky je možné zakoupit k jednotlivým filmům nebo vcelku jako permanentka na celý festival. K dostání na pokladně nebo na webových stránkách Kina Aero. Nebo sleduj náš Instagram, kde máš možnost si o vstupenky zasoutěžit!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE