Druhý ročník jednodenního festivalu trezorových filmů se uskuteční v sobotu 8. prosince 2018 od 15 hodin v pražském Kině Aero.

S příchodem zimy se do Prahy vrací již druhým rokem Festival trezorových filmů – Trezor Film Fest. Ten představuje naše nejcennější filmové dědictví. Filmy, které vznikly v době totality a byly komunistickou stranou odsouzeny k uzavření do trezoru. Studenti Arts managementu Vysoké školy ekonomické ve spolupráci s Kinem Aero přináší divákům jedinečnou příležitost tyto filmy poznat a znovu se pokochat jejich krásou v té nejvyšší možné kvalitě – na stříbrném plátně.

“Letošní výběr filmů je ještě o něco komplexnější než v minulém roce. Na své si tak přijdou vyznavači historického dramatu, milovníci artových kousků, ale i tragikomedie,” komentuje letošní ročník hlavní dramaturg festivalu, Jan Matějka.

Letos Trezor Film Festu otevře minimalistická tragikomedie Jana Němce O slavnosti a hostech (1966). Dále se představí Skřivánci na niti (1969) Jiřího Menzela, film natočený na motivy románu Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet. Následovat budou Sedmikrásky (1966), druhý celovečerní experimentální snímek Věry Chytilové. Festival uzavřou kultovní Všichni dobří rodáci (1968) Vojtěcha Jasného. Každý z filmů bude uveden odborníkem na československou kinematografii.

Filmy O slavnosti a hostech, Sedmikrásky a Všichni dobří rodáci budou mít anglické titulky. Vstupenky je možné zakoupit k jednotlivým filmům nebo vcelku jako permanentka na celý festival. K dostání na pokladně nebo na webových stránkách Kina Aero. Nebo sleduj náš Instagram, kde máš možnost si o vstupenky zasoutěžit!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit