Výstava Expo 2015 je v prvé řadě absolutním útokem na Vaše mozkové centrum. Nával informací, zvukových a vizuálních vjemů Vám nedá spát ani po vyčerpávajícím pochodu napříč obrovitým koridorem opatřeným po obou stranách vlajkami účastnických zemí a podvědomě tak rozesílající návštěvníky tam, po čemž jejich srdce prahne.

Poznáte vřelost thajské pohostinnosti, totálně strhující pocit z korejského daru unést Vás do jiné dimenze, či šimrání baldachýnu arabských zemí, který Vás přenese do říše luxusu. Vaše chuťové pohárky budou umírat blažeností, kterou jim budete moci dopřát pomocí nesčetného počtu specialit typických pro účastnické země.

Zároveň ovšem budete proklínat den, kdy jste se nenechali strhnout elegantností italského jazyka, jelikož většina veškerých předaných informací, ať už v ústní, či jakékoliv jiné podobě, je právě v této formě. Jestli jste tento záměr nepochopili, pak nezoufejte, nejste sami.
To ovšem v žádném případě nemohlo zničit náš naprosto fascinující pocit z celé události. Jedinečnost nápadů účastnických zemí, které se točily kolem ústředního tématu ,,Potraviny pro planetu, energie pro život“ byly v mnoha případech více než obdivuhodné. Pokud jste tvor s citem pro kreativitu, design, či prostě jen milujete vše nové a neotřelé, pak je pro Vás tato událost tou pravou volbou. In memoriam za tenhle zážitek můžete poděkovat tvůrci první světové výstavy s názvem Great Exhibition Henrymu Coleovi a jeho sponzorovi princi Albertovi.

Expo otevřelo své brány 1. května a znovu je uzavře 30. října tohoto roku. Takže máte ještě poměrně dost času na ukojení své zvědavosti a načerpání svěží energie, kterou celá akce produkuje doslova po megawatech. Pro utužení domněnky, že je dobrý nápad se na Expo 2015 jet podívat osobně, pro vás má Menardy Art Production malý fotoreport. Bavte se královsky.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE