Výstava Expo 2015 je v prvé řadě absolutním útokem na Vaše mozkové centrum. Nával informací, zvukových a vizuálních vjemů Vám nedá spát ani po vyčerpávajícím pochodu napříč obrovitým koridorem opatřeným po obou stranách vlajkami účastnických zemí a podvědomě tak rozesílající návštěvníky tam, po čemž jejich srdce prahne.

Poznáte vřelost thajské pohostinnosti, totálně strhující pocit z korejského daru unést Vás do jiné dimenze, či šimrání baldachýnu arabských zemí, který Vás přenese do říše luxusu. Vaše chuťové pohárky budou umírat blažeností, kterou jim budete moci dopřát pomocí nesčetného počtu specialit typických pro účastnické země.

Zároveň ovšem budete proklínat den, kdy jste se nenechali strhnout elegantností italského jazyka, jelikož většina veškerých předaných informací, ať už v ústní, či jakékoliv jiné podobě, je právě v této formě. Jestli jste tento záměr nepochopili, pak nezoufejte, nejste sami.
To ovšem v žádném případě nemohlo zničit náš naprosto fascinující pocit z celé události. Jedinečnost nápadů účastnických zemí, které se točily kolem ústředního tématu ,,Potraviny pro planetu, energie pro život“ byly v mnoha případech více než obdivuhodné. Pokud jste tvor s citem pro kreativitu, design, či prostě jen milujete vše nové a neotřelé, pak je pro Vás tato událost tou pravou volbou. In memoriam za tenhle zážitek můžete poděkovat tvůrci první světové výstavy s názvem Great Exhibition Henrymu Coleovi a jeho sponzorovi princi Albertovi.

Expo otevřelo své brány 1. května a znovu je uzavře 30. října tohoto roku. Takže máte ještě poměrně dost času na ukojení své zvědavosti a načerpání svěží energie, kterou celá akce produkuje doslova po megawatech. Pro utužení domněnky, že je dobrý nápad se na Expo 2015 jet podívat osobně, pro vás má Menardy Art Production malý fotoreport. Bavte se královsky.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit