V Klubu FAMU se ve čtvrtek 13. prosince poprvé představí českému publiku kapela Chrysalism. V sestavě, která se v Praze potká na cestě z Londýna nebo Osla, přiveze mimojiné i svůj hit s názvem Elon Musk. Večerem se budou linout i další synthpopové úderky, a to od Pink Gloves nebo Dukly.

Chrysalism vznikli původně jako punk-rockový projekt Michaela Vojtěcha a při prostřídání několika kytaristů a basáků se po roce začal soustředit více na indie-elektroniku a lo-fi. S dalším členem kapely, Oliverem Torrem, se kterým spolupracoval na hudbě už od svých sedmnácti let, nakonec vydali první singl Kemono. Na univerzitě v Londýně se pak potkal ještě s kytaristou Axlem Øksbym, přibrali dlouholetého kamaráda Davida Žbirku a kapela byla na světě. V Berlíně pak natočili několik nahrávek včetně hitovky Elon Musk a Monday Nite DJ.

Jejich spolupráce pokračuje i na dálku ve formě pokojíčkových facetimů a předávání si nedokončených nahrávek mezi sebou. A jejich plán pro příští rok? Rozjet koncerty v UK.

I s Pink Gloves bude legrace – přibrali nového člena, kytaristu z Mayen, Lukáše Klavrzu. Představí tak v podstatě úplně nový zvuk a celkově tím do své rozněžnělosti vnesou více energie. Z původně jednočlenného projektu Petra Plisky je tedy už šestičlenná kapela, která ve čtvrtek zahraje nejen věci z EP Los Angeles, které vyjde v příštím roce, ale přihodí také pár novinek.

Dukla je projekt Lukáše Vydry a Josefa Hradilka z kapely Mayen. Nedávno vydali EP Život Perfektní, na kterém je třeba i oblíbený singl I. P. Pavlova v novém převleku. 

Všechny tři kapely se potkají již 13. prosince v Klubu FAMU. Vstupné 170 Kč na místě.

FB event: https://www.facebook.com/events/951689261683782/

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE