V Klubu FAMU se ve čtvrtek 13. prosince poprvé představí českému publiku kapela Chrysalism. V sestavě, která se v Praze potká na cestě z Londýna nebo Osla, přiveze mimojiné i svůj hit s názvem Elon Musk. Večerem se budou linout i další synthpopové úderky, a to od Pink Gloves nebo Dukly.

Chrysalism vznikli původně jako punk-rockový projekt Michaela Vojtěcha a při prostřídání několika kytaristů a basáků se po roce začal soustředit více na indie-elektroniku a lo-fi. S dalším členem kapely, Oliverem Torrem, se kterým spolupracoval na hudbě už od svých sedmnácti let, nakonec vydali první singl Kemono. Na univerzitě v Londýně se pak potkal ještě s kytaristou Axlem Øksbym, přibrali dlouholetého kamaráda Davida Žbirku a kapela byla na světě. V Berlíně pak natočili několik nahrávek včetně hitovky Elon Musk a Monday Nite DJ.

Jejich spolupráce pokračuje i na dálku ve formě pokojíčkových facetimů a předávání si nedokončených nahrávek mezi sebou. A jejich plán pro příští rok? Rozjet koncerty v UK.

I s Pink Gloves bude legrace – přibrali nového člena, kytaristu z Mayen, Lukáše Klavrzu. Představí tak v podstatě úplně nový zvuk a celkově tím do své rozněžnělosti vnesou více energie. Z původně jednočlenného projektu Petra Plisky je tedy už šestičlenná kapela, která ve čtvrtek zahraje nejen věci z EP Los Angeles, které vyjde v příštím roce, ale přihodí také pár novinek.

Dukla je projekt Lukáše Vydry a Josefa Hradilka z kapely Mayen. Nedávno vydali EP Život Perfektní, na kterém je třeba i oblíbený singl I. P. Pavlova v novém převleku. 

Všechny tři kapely se potkají již 13. prosince v Klubu FAMU. Vstupné 170 Kč na místě.

FB event: https://www.facebook.com/events/951689261683782/

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit