Zima je náročné období pro osoby, které následují moderní trendy. Spojení trendů s komfortem a teplem může být opravdu těžké. Výběr zimních bot, které budou jak komfortní, tak i praktické, a k tomu ještě ve stylu, který nosíte každý den a prostě estetické, není snadné. Jak sladit tyto, často však neslučitelné věci? Zkusme to!

Dámské kozáčky – nadčasové boty pro každou stylizaci

Kozáčky jsou zřejmou volbou na zimu. Jsou teplé a stylové, a k tomu velmi ženské. Nejdůležitější je však to, že jsou prostě velmi pohodlné a velmi teplé, zejména pokud si zvolíte kvalitnější, pečlivě provedený model. Kozáčky jsou ideální pro každou stylizaci. Perfektně vypadají v casualových outfitech do práce, můžete je také i použít v městských stylizacích nebo na party. Všechno závisí na konkrétním modelu! Vysoké podpatky jsou ideální pro kancelářské šaty a na party, ploché ideální během procházky nebo shoppingu. Kozáčky v současnosti jsou dostupné v různých barvách, proto také je snadno přizpůsobíte k bundě nebo kabátu nebo k jiným prvkům outfitu.

Pohodlné a teplé kozáčky

Dámské kozáčky jsou nejteplejším řešením, protože jejích dlouhý svršek chrání nohy před větrem a dešti. Navíc jsou plné a sníh se nedostává dovnitř. Avšak aby byly skutečně praktické, musí splňovat několik základních předpokladů. Nejdůležitější v tomto ohledu je podrážka. Musí být silnější a dobře izolovaná – to na ní závisí, zda Vaše nohy budou mrznout, nebo ne. Dobře je zkontrolovat, zda na její povrchu se nacházejí vzory, které zaručují lepší přilnavost, ale nesnižují stupeň izolace. Dobře je také se podívat na podšívku a materiál, z kterého byly vyrobeny boty. Podšívka by měla být měkká a příjemná na dotek, a k tomu teplá. Boty budou lépe izolovat od chladu, pokud budou vyrobené z přírodní kůže, ačkoli v některých případech umělá kůže také dobře funguje.

Kozáčky na mnoho sezon

Vysoce kvalitní kozáčky je řešení na mnoho sezon. Jedna investice Vám stačí na mnoho let, ale musíte si být jistí, že tyto boty jsou vysoce kvalitní. Proto také lépe vybrat boty z kůže, která je nejtrvanlivější, a k tomu ji můžete snadno čistit a udržovat, díky čemuž bude krásně vypadat po opravdu dlouhá léta používání. Kůže je rozhodně nejtrvanlivějším materiálem, takže pokud si chcete být jistí, že zakoupené kozáčky budete moci nosit několika sezon – toto bude nejlepší výběr. Samozřejmě kozáčky z jiných materiálů také mohou být trvanlivější a vydržet víc než jednu zimu. Je třeba však pečovat o jejich vhodnou údržbu. Dobrý bude například nubuk, ale za předpokladu, že ho budete dobře konzervovat před prvním nošením, abyste ho chránili před vodou. Ideální bude také i ekologická kůže. Samozřejmě je třeba pro ni používat speciální krémy a pěny pro čištění a údržbu, ale vysoce kvalitní materiál tohoto typu také bude trvanlivý několik sezon.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit