„Mami, tati, já chci drona!” Pokud vám děti sdělily zrovna toto, jste na tom podobně, jakoby po vás chtěly pejska. I dron potřebuje péči a čas. Hlavně ale dohled dospělých. Pokud jste se dosud na pořízení drona dívali takto, teď se můžete uvolnit a dětem na drona klidně kývnout. Drony dnes totiž uřídí i malé děti.

Těžko ovladatelný, křehký a drahý

„Až trochu povyrosteš!” Takhle většinou zní verdikt mámy a táty potom, co zpracují požadavek svého dítěte na drona. Důvod tohoto rozhodnutí je zcela jednoduchý:

  • většina rodičů se bojí, že koupě drona bude vyhozením peněz, protože jej děti samy neuřídí,
  • bojí se, že více než ve vzduchu, bude dron na zemi a častěji než doma, v opravně,
  • mají obavy, že budou muset dítěti u řízení drona neustále asistovat,
  • obávají se, že děti dronem ohrozí nejen sebe, ale i široké okolí.

Drony nejen pro hry tátů

Bývá běžné, že spíše než pro dítě se dron kupuje tátovi. Ten pak svého potomka bere s sebou. Díky vylepšeným a stabilnějším dronům to teď ale není zapotřebí. Oni tatínkové, kteří si naoko stěžují, jak musí s dítětem chodit ven létat s dronem, budou ještě rádi, že je syn vezme s sebou mezi partu svých kamarádů. Drony totiž dnes uřídí i malé děti. A proto je můžete koupit rovnou jim.

  • V pilotování drona mohou dítěti pomoci například anti-kolizní čidla, funkce udržení výšky, funkce vyznačení trasy, autopilot a podobně.
  • I přesto, že dron děti uřídí, je lepší jim alespoň při prvních letech asistovat.
  • Aby hra s dronem byla bezpečná, vyhraďte dítěti dostatečně velký prostor – zahradu, louku či pole. Daleko od nebezpečné cesty, přes kterou by děti mohly v zápalu hry přeběhnout.

Co dětem dron přinese?

Pořízením drona dětem nejenže splníte jejich velký sen, nýbrž jim zajistíte i zdravou zábavu. Namísto toho, aby seděly u počítače bez pohybu a s popcornem v ruce, je vyženete ven na sluníčko a čerstvý vzduch. Hlavně jim ale dopřejete zdravý pohyb.

Dron dále rozvíjí smysly, procvičí zručnost a natrénuje dětskou pozornost. Ono řízení drona si vyžádá hodně dětské pozornosti, o tom žádná.

Maminkám je asi jasné, že akční tatínky nenechá dron (původně koupený synovi) v klidu. Teď mohou více času po práci a po škole trávit spolu – řízením drona. U toho si mohou kromě jiného dost dobře popovídat a stmelit vztah otce a syna.

A samozřejmě dron u vašeho dítěte rozvine i kolektivnost. To, když k létání s dronem přizve i své kamarády.

Zapomínat bychom neměli ani na zodpovědnost. Zodpovědnost je další vlastností, o kterou se dron postará. Aby s ním dítě mohlo létat i další den, musí s ním zacházet tak, aby byl dron letu schopný – tedy opatrovat jej jako oko v hlavě.

Tip: Eshop s Drony: RCKANE.CZ

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit