„Mami, tati, já chci drona!” Pokud vám děti sdělily zrovna toto, jste na tom podobně, jakoby po vás chtěly pejska. I dron potřebuje péči a čas. Hlavně ale dohled dospělých. Pokud jste se dosud na pořízení drona dívali takto, teď se můžete uvolnit a dětem na drona klidně kývnout. Drony dnes totiž uřídí i malé děti.

Těžko ovladatelný, křehký a drahý

„Až trochu povyrosteš!” Takhle většinou zní verdikt mámy a táty potom, co zpracují požadavek svého dítěte na drona. Důvod tohoto rozhodnutí je zcela jednoduchý:

  • většina rodičů se bojí, že koupě drona bude vyhozením peněz, protože jej děti samy neuřídí,
  • bojí se, že více než ve vzduchu, bude dron na zemi a častěji než doma, v opravně,
  • mají obavy, že budou muset dítěti u řízení drona neustále asistovat,
  • obávají se, že děti dronem ohrozí nejen sebe, ale i široké okolí.

Drony nejen pro hry tátů

Bývá běžné, že spíše než pro dítě se dron kupuje tátovi. Ten pak svého potomka bere s sebou. Díky vylepšeným a stabilnějším dronům to teď ale není zapotřebí. Oni tatínkové, kteří si naoko stěžují, jak musí s dítětem chodit ven létat s dronem, budou ještě rádi, že je syn vezme s sebou mezi partu svých kamarádů. Drony totiž dnes uřídí i malé děti. A proto je můžete koupit rovnou jim.

  • V pilotování drona mohou dítěti pomoci například anti-kolizní čidla, funkce udržení výšky, funkce vyznačení trasy, autopilot a podobně.
  • I přesto, že dron děti uřídí, je lepší jim alespoň při prvních letech asistovat.
  • Aby hra s dronem byla bezpečná, vyhraďte dítěti dostatečně velký prostor – zahradu, louku či pole. Daleko od nebezpečné cesty, přes kterou by děti mohly v zápalu hry přeběhnout.

Co dětem dron přinese?

Pořízením drona dětem nejenže splníte jejich velký sen, nýbrž jim zajistíte i zdravou zábavu. Namísto toho, aby seděly u počítače bez pohybu a s popcornem v ruce, je vyženete ven na sluníčko a čerstvý vzduch. Hlavně jim ale dopřejete zdravý pohyb.

Dron dále rozvíjí smysly, procvičí zručnost a natrénuje dětskou pozornost. Ono řízení drona si vyžádá hodně dětské pozornosti, o tom žádná.

Maminkám je asi jasné, že akční tatínky nenechá dron (původně koupený synovi) v klidu. Teď mohou více času po práci a po škole trávit spolu – řízením drona. U toho si mohou kromě jiného dost dobře popovídat a stmelit vztah otce a syna.

A samozřejmě dron u vašeho dítěte rozvine i kolektivnost. To, když k létání s dronem přizve i své kamarády.

Zapomínat bychom neměli ani na zodpovědnost. Zodpovědnost je další vlastností, o kterou se dron postará. Aby s ním dítě mohlo létat i další den, musí s ním zacházet tak, aby byl dron letu schopný – tedy opatrovat jej jako oko v hlavě.

Tip: Eshop s Drony: RCKANE.CZ

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE