Během jednoho měsíce nabídl drive-in festival Art Parking přes 20 divadelních představení a koncertů a přes 50 filmových projekcí. Nákladové nádraží Žižkov a Pražskou tržnici navštívilo více než 11 000 lidí v automobilech. A že festival nabídl širokou škálu akcí. Od představení Divadla pod Palmovkou, přes divoký koncert Vypsané fixy až po promítání oscarových snímků. V neděli 24. května festival ukončí představení Činohra Národního divadla parkujeV pozměněné podobě se festival vrátí na začátku léta.

Nejenže festival přišel s “bezpečnou” kulturou v době koronavirové, ale přinesl nový druh zábavy, který jsme tu ještě neměli. Věřím, že kromě kultury festival umožnil také spoustu randíček, vybitých baterek a hlavně okořenění karanténní nudy. Není pochyb, že spoustu z nás, nebo ty, kteří nestihli koupit lístky, přitáhne festival i v letních měsících. 

“V takový úspěch jsme ani nedoufali. Podařilo se nám vrátit živou kulturu do ulic,” říká dramaturg festivalu Karel Kratochvíl. 

Autokino se vrátí v červnu 

Žižkovské autokino se naštěstí plánuje vrátit v letním plášti v polovině června. Díky postupnému uvolňování bezpečnostních opatření přibude také možnost sledovat film i mimo pohodlí auta. Kromě vyšší kvality promítání a navýšení parkovacích míst, plánují  totiž pořadatelé přidat i příjemné posezení.

Ještě než se festival 24. května odebere ke krátké pauze, nabídne skvělý výběr 7 snímků. Kromě Počátku nebo Parazita můžou diváci ještě zhlédnout například kultovní film Matrix nebo český dokument V Síti (tu verzi, která všechny zajímá víc). V Pražské tržnici je v posledních dnech na programu Jak sbalit ženu 2.0, představení Divadla pod Palmovkou a posledního živého vystoupení se ujmou herci Národního divadla.

“Kromě filmových promítání připravujeme i další akce, jako jsou koncerty nebo dětská zóna,” slibuje producent festivalu Jakub Vedral

Poslední vstupenky jsou ještě k dostání na Art Parking nebo GoOut. A třeba mě uvidíte, až budu kvůli puštěné klimatizaci prosit pořadatele o dobití baterky (ale nebojte, prý s tím počítají a mají je v zásobě).

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit