Egypt je perfektní destinací pro ty, kteří si rádi užijí dovolenou s trochou luxusu a touží po osvědčené kvalitě. Ať už vás láká ležet u hotelového bazénu s lahodným drinkem v ruce a něčím výborným k snědku, nebo byste raději strávili den na písečné pláži pod slunečníkem, kde se kdykoliv můžete rozběhnout do mořských vln a užít si nekončící zábavu. 

Určitě využijte i poměrně rozmanité nabídky co se týče vodních sportů nebo nedalekých aquaparků. Egypt je známý pro tato zařízení, tudíž by byla škoda jich náležitě nevyužít. To platí i pro památky, kterých je Egypt plný, neboť je to koneckonců historické dějiště a kolébka různorodých civilizací a národů.

Kdy se vydat na dovolenou do Egypta

Není žádným překvapením, že v Egyptě se dočkáte hlavně suchého a horkého léta a mírné zimy. Celkově při vybírání termínu dovolené zohledněte to, jak jsou vám příjemné různé klimatické podmínky. Zima jako roční období v Egyptě panuje od poloviny listopadu do poloviny března. Poté následuje až do poloviny července takzvané první léto a poté po zbytek roku vládne druhé léto. 

Pokud byste chtěli po Egyptě cestovat a poznávat, a tedy oceníte ne tolik horké a suché klima, vydejte se do Egypta mezi říjnem a dubnem, kde se průměrné denní teploty pohybují okolo 25 °C a Rudé moře má průměrně 23 stupňů. K moři naopak vyrazte v období prvního léta, kdy jsou teploty snesitelné, a během druhého léta navštivte egyptská letoviska jen pokud jste opravdu odolní proti vysokým teplotám a libujete si ve vedrech.

Proč (ne)jet na dovolenou do Egypta

Proč zvolit zrovna Egypt? Hned z několika různých důvodů. Pokud se sem chystáte za mořem a horkým pískem, tato lokalita vám poslouží výborně. Hotely často bývají čtyř či pětihvězdičkové, vybavení luxusní, stravování povětšinou ve formě All Inclusive, kdy si můžete po celý den dopřávat ovoce, zmrzlinu, alkoholické i nealkoholické nápoje a jiné dobroty co hrdlo ráčí. Také většinou mívají hotelový bazén s lehátky a slunečníky, bar a podobné přídavky.

All Inclusive dovolená v Egyptě se často vyplatí i finančně, protože ve srovnání s ostatními destinacemi bývá nabídka jídel širší a ceny naopak výhodnější. 

 Moře je krásně teplé a voda čistá a na písčité pláži si rovněž můžete užívat pochoutek u baru a dalších příjemných věcí. Také často na pláži najdete nabídku různých vodních sportů, adrenalinových zážitků nebo zábavy pro menší návštěvníky hotelu. 

V hodně procentech případů je to však veškeré pokrytí toho, co na dovolené zažijete, pokud si neplánujete vypůjčit auto a cestovat dál. Egyptské resorty bývají koncipovány jako vlastní svět, kde můžete pohodlně žít a nepotřebujete se vypravovat za stěny hotelu, takže za jejich hranicemi často ani nic moc nenajdete.

Pochopitelně však záleží na vás, jak aktivní dovolenou si uděláte. V Egyptě zažijete různá dobrodružství, ať jsou to adrenalinové plavby nebo romantické plachtění po Nilu, objevování starých pyramid nebo třeba užívání si tanečních večerů v ulicích s místními.

Kam na dovolenou do Egypta

Pokud byste rádi zažili při dovolené chvilku klidu, vyzkoušejte třeba vnitrozemskou oblast Asuán, kde nejsou pláže ani přístup k moři, ale je zde opravdu bohaté centrum historie. Stejně tak se zde například vypravují plavby po Nilu nebo k jezeru Nasser Lake. Také oblíbená oblast Hurghada vám nabídne potřebný klid, pokud se rozhodnete navštívit okolní památky nebo ležet na krásných písčitých plážích.

Jestliže se naopak na dovolenou těšíte hlavně kvůli nočnímu životu, bude pro vás tou pravou oblastí turistická destinace okolo města Šarm aš-Šajch. Navštivte třeba Mandarin Bar, který má výborné hodnocení nejen díky svým výborným drinkům a lahodným vodním dýmkám, ale také díky přátelskému a ochotnému personálu. Noční život také hledejte v oblasti okolo Naama Bay, kde najdete hospody, nákupní centra, restaurace a noční kluby. Na promenádě se nachází nespočet klubů, kde nabízejí různé výhodné akce na drinky a podobná lákadla, proto pokud je toto vaše parketa, tuto lokalitu určitě nevynechejte.

Dnes už není problém vydat se na dovolenou se svými ratolestmi, a to i do Egypta. Hodně hotelů nabízí různé animační programy, hry, dětská hřiště a bazény a jednoduše vše, na co si vaše děti vzpomenou. Oblíbenou destinací pro dovolenou s dětmi je egyptská Hurghada, kde najdete tyrkysovou barvu moře, a hlavně pozvolný vstup z pláže do vody. Podmořský život je tu krásně pestrý a děti se tím pádem ani nestihnou nudit. Není se tedy čeho bát, pokud si před odjezdem na stránkách hotelu nebo u cestovní kanceláře ověříte, jestli a jak je hotel na rodiny s dětmi vybaven.

Kdy koupit dovolenou v Egyptě

Chcete-li při rezervaci zájezdu ušetřit a nevadí vám odjet v následujících pár dnech nebo třeba hned další den, dívejte se po last minute zájezdech. Zájezdy do destinací jako je právě Egypt najdete za velmi pěkné peníze a počkat si na ně se určitě vyplatí. Naleznete různé slevy, které se můžou klidně vyšplhat až k 70 %. 

Jestliže si však rádi rezervujete dovolenou dostatečně dopředu nebo si nemůžete dovolit odjet ze dne na den, výhodné nabídky se dají najít i pod nálepkou First Minute. Když si dovolenou zakoupíte dostatečně předem, můžete tak získat skvělý zájezd za velice příjemnou cenu. 

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit