Po dvou letech se čtyřiadvacetiletý americký zpěvák a rapper Dominic David Fike konečně znovu vynořuje společně s novou hudbou. Tentokrát jde o jeho první debutové album What Could Possibly Go Wrong.

V roce 2018 Dominic vydal EP s názvem Don’t Forget About Me, Demos. Největší peckou se stal song 3 Nights, který nadějného zpěváka proslavil. Po dvou letech jde znovu s kůží na trh, tentokrát s albem, které obsahuje 14 skladeb.

Vydání první písničky bylo slíbeno na začátek června, ale vzhledem k úmrtí George Floyda a k celému movementu Black Lives Matter se interpret rozhodl publikování nové hudby odsunout na později. Dominicovi, který je sám součástí afroamerické kultury, nepřišlo vhodné song vydávat za těchto časů. Místo toho napsal na svůj instagram dlouhé vyjádření k celé situaci, kde píše o tom, jak krušné časy zažíval on i jeho rodina s policií a celkově s americkým systémem.

Po kraťoučkém odmlčení vydává na konci června první track z alba s názvem Chicken Tenders. Klip je režírován Jackem Begertem a z části odkazuje na seriál Twin Peaks.

9. července pouští ven další písničku z alba, tentokrát Politics & Violence. Klip si vzal do režie Reed Bennett a zhotovil ho ve Skotsku. Dominic má ale zakázaný vstup do celého Spojeného království kvůli svému kriminálnímu záznamu, ke kterému se také vyjadřuje v instagramovém příspěvku. Proto režisér pojal klip poněkud kreativně a dostal, ve své podstatě, Dominica do Skotska i tak.

31. července Fike konečně vydává kompletní album. Prolíná s v něm několik žánrů, které ale talentovaný zpěvák dokáže dokonale vyvážit tak, aby každý song zněl skvěle. Moji osobní favorité jsou Wurli a Why.

Pokud máte chuť na svěží, letní muziku, pusťte si Dominica a nechte se unášet. Sám o svém albu řekl, že tohle je teprve začátek.

zdroj: complex.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit