Oblíbená česká streetwearová značka My Dear Clothing, za kterou stojí mladý talentovaný návrhář Zbyněk Štandera, přichází s letními novinkami pro muže. Kolekce Summer 2020 vyjde přesně rok od posledního počinu značky a bude obsahovat pouze limitovaný počet kusů od každého produktu. Release proběhne online na e-shopu www.mydearclothing.com už ve středu 12. srpna od 20.00.

Značka My Dear Clothing funguje od roku 2013, kdy ji v Pardubicích v komunitě mladých umělců točících se především kolem tetování a hudby založil Zbyněk Štandera. V současnosti patří k jedné z nejprogresivnějších a nejhlasitějších českých módních značek. Z produktů je totiž vždy doslova cítit dravost a láska k nadčasovému designu. Jasně o tom hovoří i aktuální kolekce, která je určená všem mužům s věčným mládím v duši. „Tuhle kolekci jsem udělal přesně po roční pauze a dal jsem si na ní záležet tak, jako nikdy předtím. Všechny nabízené produkty jsou opět vyrobeny výhradně u nás a na Slovensku. Šily je pro nás slovenské švadleny ze spřátelené dílny na Slovensku,” prozrazuje Zbyněk.

Nová kolekce opět vznikla v kolaboraci s Martinem Furchem ze značky Re/worked. Ten se postaral o ručně vyráběné kožené doplňky. V kolekci najdete lněné či saténové košile a šortky, bavlněné kraťasy, trička, mikiny, boxerky, ponožky i kožené vesty a pásky. Od každého designu se bude prodávat pouze 40 kusů. „Počet kusů je limitovaný, protože jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli chci ještě v módní branži déle dělat. Čím dál víc si totiž uvědomuju, že na světě je hrozný přebytek oblečení. Na druhou stranu jsem chtěl utišit svého kreativního ducha a vytvořit něco, na co budu skutečně pyšnej. A už teď můžu říct, že na Summer 2020 rozhodně pyšný jsem,” říká Zbyněk.

Je libo křeslo?

Kolekce obsahuje navíc ještě jednu specialitu, kterou je křeslo potažené stejnou kůží jako vesty a pásky. Křeslo je komplet dělané ručně a promakané do posledního detailu. V prodeji bude pouze jeden kus, takže s koupí se rozhodně nevyplatí otálet. „Křeslo jsme udělali společně s Martinem Furchem. V bazaru jsme koupili starý, úplně rozsekaný kousek, který jsme pak kompletně předělali podle naší představy. Původní zůstal jen dřevěný rám, ten jsme celý přebrousili a natřeli,” popisuje Zbyněk.

Součástí kolekce je originální lookbook, kde se v roli modela objevuje mladý český raper Nik Tendo z labelu Milion+. Styling si vzal na starosti Marek Volf, o vlasy rappera se postaral Honza Balcařík.

Kolekce Summer 2020 bude v prodeji na e-shopu www.mydearclothing.com od středy 12. srpna. Release začne ve 20.00 hodin.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit