V Česku novinka, v Asii už tisíci lety prověřená zábava pro všechny věkové kategorie konečně dorazila na naše hřiště.

Pokud jste někdy vyrazili do Číny, určitě jste si všimli hloučků poskakujících lidí nahánějících podivně opeřenou věcičku – jianzi. Dá se s ní hrát všude – v parku, na zahradě, na hřišti, na střeše, ve vlaku, prostě všude, kde se nebojíte kopnout do téhle šikovné hračky připomínající hacky sack s křídlama.

Ovšem oproti hacky sacku, který si u nás oblíbili školáci už před mnoha lety, je tahle hra natolik snadná, že si ji oblíbí nejen zruční a znožní sportovci, ale dokáže pobavit i doteď nepohyblivé a zarputilé antisportovce. Opeřený nesmysl, který se dá hrát rukama, nohama, hlavou i zadkem se tak snadno ovládá, že vytáhne do hry i nejzarputilejšího nerda. Můžeš hrát sám, ve dvojici, i ve skupině sta lidí, spolupracovat a honit se za odpálením, nebo si natáhnout síť jako profesionální jianzista a hrát tým proti týmu. A nejlepší je, že jianzi se naučí hrát každý během pár minut!

A aby to kopání nebylo jen tak, na konci léta, 31. srpna se v Praze uskuteční 1. ročník mistrovství ČR v Jianzi, kde každý bude moct předvést, co se naučil. Tak popadni jianzu, zavolej kámošům, naplň si léto stylovým kopancem a před školou se vidíme na turnaji!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit