V Česku novinka, v Asii už tisíci lety prověřená zábava pro všechny věkové kategorie konečně dorazila na naše hřiště.

Pokud jste někdy vyrazili do Číny, určitě jste si všimli hloučků poskakujících lidí nahánějících podivně opeřenou věcičku – jianzi. Dá se s ní hrát všude – v parku, na zahradě, na hřišti, na střeše, ve vlaku, prostě všude, kde se nebojíte kopnout do téhle šikovné hračky připomínající hacky sack s křídlama.

Ovšem oproti hacky sacku, který si u nás oblíbili školáci už před mnoha lety, je tahle hra natolik snadná, že si ji oblíbí nejen zruční a znožní sportovci, ale dokáže pobavit i doteď nepohyblivé a zarputilé antisportovce. Opeřený nesmysl, který se dá hrát rukama, nohama, hlavou i zadkem se tak snadno ovládá, že vytáhne do hry i nejzarputilejšího nerda. Můžeš hrát sám, ve dvojici, i ve skupině sta lidí, spolupracovat a honit se za odpálením, nebo si natáhnout síť jako profesionální jianzista a hrát tým proti týmu. A nejlepší je, že jianzi se naučí hrát každý během pár minut!

A aby to kopání nebylo jen tak, na konci léta, 31. srpna se v Praze uskuteční 1. ročník mistrovství ČR v Jianzi, kde každý bude moct předvést, co se naučil. Tak popadni jianzu, zavolej kámošům, naplň si léto stylovým kopancem a před školou se vidíme na turnaji!

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?