V přesné polovině února začal již šestý ročník festivalu Spectaculare, jenž se zaměřuje na současnou (nejen) elektronickou hudbu a její přesahy do příbuzných uměleckých oblastí. Jak už to téměř bývá zvykem, začal festival nabitě a poměrně zostra.

Organizátoři letos zařadili hned na úplný začátek novinku letošního ročníku, a to taneční performance Rafales dle choreografie Benjamina Bertranda, která zkoumá křehkost a stabilitu dvou vzájemně propojujících se bytostí.

Na úvodní taneční představení pak o pár dní později navázal i první plnohodnotný koncertní večer, který se odehrál v industriálních prostorech sléváren v holešovické La Fabrice pod taktovkou britského producenta, který si říká Catching Flies. Doprovodil jej pak mladičký producent Poté, původem z Karibiku, který rozehřál bohužel nepříliš početný dav diváků, kteří teprv plnili prostor. Londýnský rodák odehrál set, který potěšil nejednoho fanouška Bonoba či Daphniho a ve kterém kombinoval pomalejší beaty se soulovými polohami, a pozitivně tak naladil posluchače na celý téměř dvouměsíční zbytek programu.

O dva dny později se festival Spectaculare přesunul do prostorů Paláce Akropolis, kde se sešli fanoušci komornější muziky, konkrétněji proto, aby si užili představení bubeníka Daniela Brandta, který nedávno vydal své druhé sólové album Channels pod experimentálním labelem Erased Tapes. Dunivé zvuky bubnů se mísili s jazzově znějícím pouzounem a elektrickou kytarou, a vytvořili tak jedinečnou atmosféru čtvrtečního večera. Danielu Brandtovi a jeho kolegům ještě předskakoval mladý multiinstrumentalista David Allred, který se v Akropolis představil klavírním vystoupením doprovázeným vlastním zpěvem.

Zkušená dramaturgie festivalu se nebojí zvát do Prahy i méně známá, a však rozhodně ne méně kvalitní interprety, a tak je takřka zárukou, že ať už se rozhodnete jít na kteroukoliv akci v rámci Spectaculare, vždy budete odcházet s jedinečným zážitkem, i když jste doposud o existenci performerů neměli třeba ani páru.

Nadcházející akce, které zahrnují hudební koncerty, taneční vystoupení, ale i filmové projekce, můžete sledovat na webu spectaculare.eu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit