Říkali jste si během návštěvy některé ze zoologických zahrad, že byste tak nádherná zvířata jako jsou lvi, sloni, gepardi či žirafy viděli raději ve volné přírodě, v jejich přirozeném prostředí? Cesta na opravdové africké safari již dnes není nikterak nedostupná a vám tak nic nebrání zažít tu pravou Afriku na vlastní kůži. Zážitky, které si ze safari přivezete, se vám vryjí pod kůži a vy budete toužit se co nejdříve vrátit, takovou má Afrika moc. Chcete podniknout cestu do exotiky a hledáte tu pravou destinaci? Africké safari je klasika, která vás nemůže zklamat. A Keňa jich nabízí hned několik.

Cesta do minulosti

Afrika je dnes moderní, rychle se rozvíjející kontinent. Stále jsou zde však oblasti, které návštěvníkům umožní spatřit Afriku takovou, jakou jí znali velcí objevitelé jako David Livingstone či Emil Holub. A právě na taková místa míří cestovatelé z celého světa, aby si splnili své dávné sny o africkém safari.

Rozlehlé savany, stáda kopytníků, kolem kterých krouží šelmy a vedle kterých pochodují skupiny slonů – to je klasická představa o africké přírodě a cestovatelé za ní jezdí, kromě Tanzánie či jižní Afriky, především do Keni. Právě tam se nachází některé nejznámější národní parky.

Ve stínu Kilimandžára

Nejvyšší hora Afriky je častým doplňkem romantických fotografií africké přírody. Spatřit ji můžete nejlépe z národního parku Amboseli poblíž keňsko-tanzanské hranice. Na jihu Keni se nachází i Národní park Tsavo, který patří mezi největší a ve kterém žije mnoho vzácných zvířat včetně kriticky ohroženého nosorožce černého. Nezmínit nelze ani park nejznámější – rezervaci Masai Mara, kde kromě lvů, zeber, slonů či gepardů můžete poznat i původní obyvatele této oblasti – obávané válečníky z kmene Masajů. Keňské národní parky jsou právem nazývány přírodními divy světa, neváhejte proto dlouho a objednejte si zájezd do Keni!

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?