Říkali jste si během návštěvy některé ze zoologických zahrad, že byste tak nádherná zvířata jako jsou lvi, sloni, gepardi či žirafy viděli raději ve volné přírodě, v jejich přirozeném prostředí? Cesta na opravdové africké safari již dnes není nikterak nedostupná a vám tak nic nebrání zažít tu pravou Afriku na vlastní kůži. Zážitky, které si ze safari přivezete, se vám vryjí pod kůži a vy budete toužit se co nejdříve vrátit, takovou má Afrika moc. Chcete podniknout cestu do exotiky a hledáte tu pravou destinaci? Africké safari je klasika, která vás nemůže zklamat. A Keňa jich nabízí hned několik.

Cesta do minulosti

Afrika je dnes moderní, rychle se rozvíjející kontinent. Stále jsou zde však oblasti, které návštěvníkům umožní spatřit Afriku takovou, jakou jí znali velcí objevitelé jako David Livingstone či Emil Holub. A právě na taková místa míří cestovatelé z celého světa, aby si splnili své dávné sny o africkém safari.

Rozlehlé savany, stáda kopytníků, kolem kterých krouží šelmy a vedle kterých pochodují skupiny slonů – to je klasická představa o africké přírodě a cestovatelé za ní jezdí, kromě Tanzánie či jižní Afriky, především do Keni. Právě tam se nachází některé nejznámější národní parky.

Ve stínu Kilimandžára

Nejvyšší hora Afriky je častým doplňkem romantických fotografií africké přírody. Spatřit ji můžete nejlépe z národního parku Amboseli poblíž keňsko-tanzanské hranice. Na jihu Keni se nachází i Národní park Tsavo, který patří mezi největší a ve kterém žije mnoho vzácných zvířat včetně kriticky ohroženého nosorožce černého. Nezmínit nelze ani park nejznámější – rezervaci Masai Mara, kde kromě lvů, zeber, slonů či gepardů můžete poznat i původní obyvatele této oblasti – obávané válečníky z kmene Masajů. Keňské národní parky jsou právem nazývány přírodními divy světa, neváhejte proto dlouho a objednejte si zájezd do Keni!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit