Kulturní dění v moravské metropoli letos obohatil showcase festival Itch My Ha Ha Ha navazující na stejnojmennou průběžnou sérii parties. Podzimní část festivalu zakončí v sobotu 12. prosince koncert německé kapely Mouse On Mars, kterou v brněnském Kabinetu múz doprovodí dánští Rangleklods. Právě dvojice Esben Nørskov Andersen a Pernille Smith-Sivertsen namíchala aktuální díl podcastové série hudebního serveru Xplaylist.cz.

Její mix je stejně eklektický a neuchopitelný, jako vlastní tvorba Rangleklods. Defilují v něm elektroničtí renegáti jako James Blake nebo Caribou vedle popových hvězd typu Rihanny či Jessy Lanzy, dojde ale i na ukázku aktuálních trendů v klubové elektronické hudbě v podání jmen, jako jsou Randomer, Pional či Klaves. „Líbí se nám inteligentní a elegantní taneční hudba,“ komentují svůj výběr skladeb autoři podcastu.

rangleklods_pic2

Ten je dalším dílem neustále se rozšiřující série podcastů XPLAYMIX. Jejich  autory jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další lidé, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění. V minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Aid Kid, Greg Roberts (Dreadzone) či kapela Vessels.

Rangleklods by Xplaymix on Mixcloud

Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit