19. 1. 2017 byl den, který navždy změnil naše životy. No, možná že ne tak doslova, ale stalo se něco, co není příliš obvyklé. Ano, je tomu opravdu tak. Google Maps začaly pro náš stát používat nový název Czechia.

Pokud budete chtít svým zahraničním kamarádům na mapě ukázat, kde se vlastně ta naše krásná Česká republika nachází, tak budete hledat marně. Tedy aspoň pokud budete hledat název Česká republika. Ten se totiž od 19. 1. 2017 změnil na název Czechia. Tento název sice vešel v platnost již někdy na jaře, ale kdo by to bral vážně, pokud to nebylo na Googlu, že?

Google tímto krokem reaguje na rozhodnutí ministerstva zahraničí a OSN, kteří tento termín již používají ve svých databázích. Prý se jedná o nejpřesnější překlad pro Česko. Osobně si myslím, že třeba taková Bohemia by byla mnohem zvučnější, ale co se dá dělat. Snad si nás nebudou cizinci plést s Čečenskem. Přeci jenom nebylo by to poprvé…

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit