Experimentální elektronika umělců evropského projektu Shape na Veřejném domě MeetFactory, živelný grime večer Smacka s P Money, který vystřídá cenou Vinyla ověnčená výpověď o nenaplněné lásce Ondřeje Holého alias dné, netradiční jazzmani v kosmických pláštích a maskách Shobaleadera One, výmarský kolektiv Planet Giegling nebo Human Energy umělce Machinedruma. Elektronické vibrace se v březnové továrně budou měnit koncert od koncertu.

Toxe (SE), Mechatok (DE), SKY H1 (BE), dzurillah (CZ) / 3. 3. 

Podstatnou součástí události Veřejný dům / Public House je i hudební scéna. V rámci večera se představí čtyři umělci zabývající se současnou experimentální elektronikou, dva z nich jsou umělci platformy SHAPE: Toxe a SKY H1. Švédská DJ a producentka Toxe je hlavní postavou stockholmského labelu STAYCORE. Belgická umělkyně SKY H1 debutovala v roce 2015 na berlínském labelu Creamcake. Jejímu EP Motion se dostalo velké odezvy a stalo se albem měsíce Mixmag. Na Boomkat bylo toto EP zařazeno mezi nejlepší a nejvíce návykovou hudbu roku 2016. Další výrazný hudebník labelu STAYCORE Mechatok, který je často zmiňován v souvislosti s labelem Bala Club, založený mladou skupinou Uli K, Endgame a Kamixlo. V průběhu večera vystoupí také český hudebník dzurillah.

Toxe

Radio 1 uvádí: P Money (UK),  Smack (CZ), Nobodylisten (CZ)| SLAY (UK), DJ TUCO (UK) + C.MONTS (UK), DOUBLE J (CZ) / 10. 3.

Po podzimní vyprodané Roxy, kde se sešla celá banda MCs a DJs z UK, se v MeetFactory chystá pokračování. Smack, který vloni se svojí A51 crew začal vysílat na Radiu 1 pořad Radio51, dal opět dohromady skupinu těch nejlepších a nejzajímavějších jmen grime scény.

Hlavní hvězdou večera bude P Money, který patří k aktuální špičce britského grime světa. Během noci Radia 1 představí své album Live & Direct, které vydal v listopadu 2016 a kterému předcházelo šest úspěšných EP. Dále vystoupí Nobodylisten, který je známý také z pořadu Radia 1 Addict, mladík z Manchesteru Slay, který se zařadil mezi velká jména na youtube kanálu JDZmedia, stálice britské klubové scény od konce 90. let DJ Tuco a další

P Money

dné (CZ) + Deaths (DE) / 21. 3.

Čerstvý držitel ceny Vinyla za nejlepší desku Ondřej Holý alias dné pokřtí svůj debut „These Semi Feelings, They Are Everywhere“ v MeetFactory v úterý 21. 3. Autor, který prohlásil, že jej nepřeberné množství postupů a možností dnešní produkce děsí, se na desce dramaticky rozhodl omezit své vyjadřovací prostředky a album založil jen na dvou základních zvucích – klavíru a tleskání rukou. Tématem je neúspěšné hledání lásky v tom nejzákladnějším smyslu, ale bez patosu a zbytečných gest. Večer otevře stále agilnější berlínská čtveřice Deaths, která vznikla kolem talentovaného Igora Brusa.

Deaths dne

Kinetic w/ Planet Giegling / 24. 3.

Výmarský kolektiv Giegling se po roce vrací do MeetFactory. Giegling je kolektiv umělců a přátel z východoněmeckého Výmaru, kteří se poznali na tamní škole Bauhaus. Jeho nejznámější, ale zdaleka ne jedinou aktivitou je hudební label, který poslední léta nabírá na věhlasu. Hlavní myšlenkou tohoto kolektivu je přesvědčení, že kolektivní tvorba má daleko větší dopad a význam, než individuální. V rámci večera vystoupí ATEQ (live), DJ Dustin, Edward (live), Kettenkarussel (live), Konstantin, Leafar Legov (live), Vril (live).

Shobaleader One (UK) / 29. 3.

Jeden z nejvlivnějších britských hudebníků posledních dvou dekád, Tom Jenkinson alias Squarepusher posouval společně s Aphex Twinem elektronickou hudbu až na její hranice. S novým projektem Shobaleader One tuto hranici hravě překračuje a do Prahy ve svém premiérovém vystoupení přiveze čtyřčlennou kapelu virtuózních jazzmanů zahalených do plášťů a masek. V pátek 10. 3., tedy jen několik dní před koncertem v MeetFactory, vyjde u Warp Records nové album Elektrac, kde zazní nové interpretace umělcových elektronických klasik.

Shobaleader one

Machinedrum (US) + FVLCRVM (SK) / 31. 3.  

Po pěti letech se do MeetFactory vrací Travis Stewart alias Machinedrum. Ten vloni vydal parádní desku “Human Energy”, která završila jeho zvukový, náladový i reálný přesun z chladného Berlína do slunečného LA. Nahrávku plnou euforických melodií představí v živém setu v pátek 31. března, sekundovat mu bude spřízněný slovenský producent Pišta Kralovič alias FVLCRVM.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit