Legendární značka Converse, dceřinná společnost firmy Nike Inc., už od roku 1908 obouvá několik našich generací světoznámými modely tenisek jako např. Chuck Taylor All Star, Jack Purcell či One Star. Za tu dobu si značka vybudovala ve světě módy, a zejména streetwearu, velkou pověst a pronikla i do celosvětové pouliční kultury. Právě tuto velikost nám v nových spotech připomíná rapper Vince Staples.

Vince Staples se narodil před 23 lety a již od samého dětství žije v Kalifornii. Rapu se začal věnovat okolo roko 2010 a na kontě má nyní jedno studiové album, dvě EP a čtyři mixtapy, z nichž za zmínku stojí hlavně jeden, jelikož nese název Winter in Prague.

Jakožto součást hip hopového tria Cutthroat Boyz se tento mladý rapper podílí i na formování místní komunity, například se zapojil a daroval část svých financí do projektu YMCA, který má v jeho rodném městě Long Beach, aglomeraci zmiňovaného Los Angeles, pomáhat rozvíjet umělecké a kulturní sféry mladých lidí. Nyní se spojil s Converse a přináší nám svoji výpověď o tom, jaký vliv měly a mají tenisky Chuck Taylor na street style, hip hop a celkově městskou pouliční kulturu v L.A.

„LOS ANGELES INSPIRUJE MLÁDEŽ V RÁMCI VÝVOJE KULTURY – OD STYLU OBLÉKÁNÍ AŽ PO POJETÍ HUDBY.”

Druhý díl ze série Forever Chuck Scenes, režírované oceněným filmařem Karim Huu Do, oslavuje odvážného ducha mládí, proniká do kultury mládeže v L.A. a přibližuje, jak důležitou roli hraje v jejich životech hudba a móda. Obraz doplňují komentáře Jordana Clarksona, basketbalisty Los Angeles Lakers, a Spanta, zakladatele americké streetwearové značky Born x Raised.

„Město Los Angeles jako takové inspiruje mládež v rámci vývoje kultury – od stylu oblékání až po pojetí hudby,” říká Julien Cahn, marketingový ředitel Converse. „Chucky byly a jsou vždy součástí tohoto vývoje, jakožto symbol outsiderů, rebelů a individualistů v L.A. i po celém světě.”

Videa Forever Chuck Scenes přibližují různé oblasti kultury, které byly ovlivněny kultovními teniskami Chuck Taylor. Nová série spotů zdůrazňuje sebevědomý a odvážný duch mládí, který spojuje milovníky Chucků v minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Druhá epizoda “Chucky a L.A. kultura” byla celosvětově  uvedena 17. února 2017 a nyní si ji můžete pustit i vy!


Forever Chuck: Chucky a Hip Hop s Vincem Staplesem:

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?