V neděli 7.6.2015 vystoupil v pražském Fóru Karlín legendární zpěvák Bobby McFerrin. Je nutno říci, že ti, kteří šli na koncert s výčitkami, že od něj neznají nic než známé “Don’t Worry, Be Happy”, jako jsem byla já, byli nakonec velmi příjemně překvapeni.

Hvězda přišla na pódium následovaná chlapeckým sborem Boni pueri, kapelou Clarinet factory a tanečníkem Alexem Sadirovem. Nejprve Bobby zanotoval pár poněkud náhodných tónů, ze kterých vytvářel nekonečné melodie, které pak učil sbor i klarinetisty. Sám potom dále improvizoval a předváděl své úžasné hlasové schopnosti. Asi v polovině koncertu při sóle tanečníka Sadirova náhle sešel i s tanečním kolegou do uličky mezi diváky a začal je zvát k sobě na parket. Po chvilce počátečního ostychu strhl k sobě skupinku asi dvaceti lidí, kteří pak jedn neradi ocháuzeli zpět na svá místa. Po pár minutách zase nastala chvíle, kdy McFerrin řekl: “Teď bych si nepřál tanečníka, ale jednoho zpěváka z vás všech.” Netrvalo dlouho a na pódiu stála mladá slečna, která se představila jako Mariana. Na McFerrinovu prosbu mu o svém jménu zazpívala písničku “Marjánko má”, ve které ji podpořilo i nadšené publikum. Zpěvák jí to potom odplatil dlouhými škálami a akordy zpívaných na jméno Mariana, stejně jako později i dalším divákům – Patrikovi, Kateřině a Beatrice. Když představení skončilo. Bobby McFerrin se ještě vrátil, ne však aby zpíval, ale proto, aby divákům odpověděl na několik otázek.

Myslím, že se nemýlím, když říkám, že přátelská atmosféra zůstane v divácích ještě dlouho a na tento skvělý umělecký zážitek, který by se dal nazvat “geniální lekcí improvizace”, jen tak nezapomenou.

Byli jste na koncertě Bobbyho McFerrina? Na jaký další koncert se těšíte? Napište nám!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?