Odborníci z Akademie věd jsou na pochybách. Budou se i čeští experti zabývat nevšedním jevem? Zprávy, které k nám přichází z ostatních států jasně dokládají, že lidé se superschopnosmi existují.

Podle svědků k podobné události došlo už několikrát i v Česku. Odborníci z Akademie věd, kteří se existencí superhrdinů zabývají již několik let, jsou na pochybách. Neví, zda jsou svědectví důvěryhodná k tomu, aby mohl být podán grant na sledování a následné zkoumání obyvatel se superschopnostmi. Jejich zadržování je totiž jinak protiprávní a vědcům pak hrozí trest odnětí svobody ve výši až 5 let.

Z historie

Pokud se ale podíváme do historie i zde najdeme mnoho indicií. Například opomíjení blaničtí rytíři, kteří čekají, až bude zemi nejhůře a pomohou jí. Ono “svatováclavské vojsko” je údajně ukryto pod hradbami na hoře Blaník.

Seriálové případy

Ti kteří znají seriál Misfits (Zmetci) ví, že k tomu, aby člověk získal nadpřirozené schopnosti stačí prachobyčejná bouřka. Ta se přežene rychlostí blesku a zanechá u některých z obyvatel jednu z mnoha nadpřirozených schopností. Je jen otázkou času než pak dotyčný zjistí, že umí něco, co ostatní nesvedou.

Nastane situace, kdy superhrdinové opět zasáhnou? Jaká katastrofa tomuto kroku bude předcházet? Přírodní, politická, sociální…

(Tento článek vznikl 1. 4. 2017 jako aprílový žert.)