Mladý zpěvák Sebastian Navrátil slavnostně v Praze v Lucerna Music Baru pokřtil první CD. Pogratulovat mu přišlo hned několik přátel a kolegů. S kapelou také vyjíždí na první velké samostatné turné. A že je na co se těšit.

Sebastian je od začátku kariéry spojován především s písní Toulavá, se kterou se na jaře 2015 probojoval do českých radií a uvízl tak v hlavě nejednoho posluchače. Není divu, že se Toulavá stala nejstreamovanější českou skladbou a vyhrála i Českého slavíka. Málo kdo ale ví, že Sebastian zpívá už od roku 2012, kdy se společně s kapelou Just try zúčastnil talentové soutěže. Dva roky poté pak společně se skupinou ATMO music nazpíval píseň Polety a vše nabralo rychlý spád.

První deska na sebe sice nechala dlouho čekat, ale o to precizněji je provedena. Její vznik byl avizován na loňské jaro a poté několikrát odložen. Jak se zjistilo, nebyl to úkol vůbec snadný. Ač měl Sebastian složený dostatečný počet písní, na kterých se podílel i autorsky, nebylo vše tak jednoduché, jak si kluci představovali. Na přelomu roku všichni pilně makali ve studiu a společně s producentem ODD debutové album úspěšně dokončili.

Konečně jsme se dočkali a debutová deska s názvem Hvězdy je k mání od 17. března. V Pražském Lucerna Music Baru ve středu pokřtil CD ve velkém stylu. Nejnovější klip Hvězdy, stihl na YouTube nasbírat již více než půl milionu zhlédnutí.

Sebastian se s kapelou také poprvé vydává na velké turné. Kluci nejsou žádnými začátečníky. Sjezdili několik hudebních festivalů a supportovali na koncertech Libereckým bráchům ATMO music nebo třeba skupině UDG.

Jako svého předskokana si Sebastian zvolil vítězku třetího ročníku Českolovenské Superstar Sabinu Křovákovou. Kdo na koncert dorazil, měl navíc skvělou možnost být zvěčněn ve videoklipu k písni Náhradní díly, který byl na křtu natáčen.

Mimo Sabinu Křovákovou přišel Sebastianovi popřát i Xindl X. Společně zazpívali píseň Kazety, který pro kapelu Xindl složil. Mezi dalšími gratulanty byli Atmo music, Yana Rybníčková, se kterou si střihl duet Hoříš. Producent ODD (Ondřej Turták) Sebastiana doprovodil v písni Zázrak. Jako přídavek zazněla jedna z prvotin Polety, kterou si Sebastian zazpíval společně s Kryštofem Peukerem (Beef). Polety najdete i na novém albu.

Můžete se těšit také na rozhovor!

foto: Zuzana Mihaliková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit