V některých českých umělcích, zpěvácích a slavných osobnostech se po vypuknutí mimořádných opatření k prevenci šíření koronaviru zničehonic projevil jejich zarputilý vlastenecký duch a schopnost motivovat národ v jeho nejtěžších časech. Blaničtí rytíři v moderním pojetí, jen nemají brnění, místo meče mají mikrofony a nevezou se na koních, ale na uměle vytvořené vlně motivace a solidarity, ze které jim kápne i nějaký ten zlaťák do měšce, protože na YouTube je i COVID-19 krátký!

“V rozhodnou chvíli se Blaník otevře, rytíři v plné zbroji vyhrnou se z hory a svatý Václav, jeda na bílém koni, je povede na pomoc Čechům.”

Tak pověst nelhala, jsou tam! Probuzeni z dlouholetého spánku, vyjeli na pomoc českému národu, aby jej zachránili v jeho nejtěžších chvílích. Řeč ale není o rytířích, ale o českých pěveckých osobnostech, které se rozhodly skrze svoje motivační písně podpořit národ v jeho nejtěžším období. Několik dnů po razantních nařízeních vlády se totiž strhla lavina s motivačními písněmi, které mají rozložené občany motivovat k lepším zítřkům nebo je přinejmenším přimět k nošení roušky. Samozřejmě, to jsou ty hlavní a jediné úmysly, kvůli kterým je třeba si nasadit trikolórovou roušku a jít na Vítkov mávat českými vlajkami.

Blanickou horou se začínají rozléhat podivné zvuky, jakoby hora promlouvala, vítr kvílí a jakoby říkal…

“ROUŠKU, DEJ SI ROOUŠKUUU!”

Nabádá zpěvák kapely Mirai s hostující Nikol Štíbrovou, přičemž se snaží velice nenásilnou formou sdělit českému národu, že nošení roušky je skutečně třeba. A aby tento výrok byl skutečně přesvědčujícím, jelikož nařízení vlády, vyjádření odborníků a všude přítomné články na internetu nejsou, bylo zapotřebí do klipu přidat i záběry mnoha slavných osobností v rouškách, jako například Bena Cristovaa, Pokáče, Ewy Farné, Ondry Brzobohatého, Kazmy, Kovyho, Tomáše Kluse nebo uh… poloviny rapperského uskupení BLAKKWOOD records. No a výsledek stojí za to, téměř 900 000 oslovených spoluobčanů, kteří tak výrazně přispěli k rozšíření této důležité zprávy a tomu, že se videoklip stal jedničkou v trendech. Tak snad výdělek z klipu poputuje na lékařské účely nebo na materiály potřebné k ušití roušek.

“TY NESMÍŠ TO VZDÁT, MY MUSÍME JÍT DÁL, AŤ VLAJKA VLAJE DÁL, NIC NEZLOMÍ NÁS, AŤ VLAJKA VLAJE DÁL…”

Oukej, roušku máme nasazenou, díky za připomenutí Mirai, tak teď ještě pořádnou dávku motivace do temných večerů. A kdo jiný, by se tohoto údělu měl chopit, než bývalý idol třináctiletých dívek z období kolem roku 2011, který už trochu vyšel z formy, tedy rytíř Raego a Olga Lounová, která se opět z čistajasna ocitla na něčí písni v období největší sledovanosti, jako to bylo v případě Xindla X nebo Marcuse Xdouble Revolty. Každopádně zpět k české národní hymně, teda písni “Nesmíš to vzdát”. Ta je krásnou vizitkou bojovné a nezlomné duše českých občanů. Procházka vylidněnou Prahou s hrdě vztyčenou českou vlajkou na klacíku, se zastávkou na Vítkově, přímo pod padlým hrdinou českých dějin, Janem Žižkou z Trocnova. Zde se skutečně schází opravdoví hrdinové české vlasti, zarputilí bojovníci, jenž se prochází Prahou a vzdávají hold všem, kteří “dodrželi slovo a zůstali doma”, jako oba autoři, kteří za účelem zisku pár záběrů absolvovali cestu na Staromák a Vítkov. Kdyby jen takové skladatele měl například Jan Lucemburský, slepý král Čechů, jenž padl v bitvě u Kreščaku, mohl by se chod našich dějin ubírat zcela jiným směrem. Ne teď vážně, proč není v popisku pod videem odkaz na ručně ušité roušky, jakožto merch k této novince, která si to jde rozdat s Mirai o první místo v trendech?

Oukej, rouška, maximální odhodlání přežít a ryzí vlastenectví v duši. Aby zase vidina budoucnosti nebyla tak moc zářná, Pjay a MiJA přispěchali s videoklipem o téměř neuskutečněném rande na pozadí virové genocidy a odstřelu obyvatel. Tohle misky vah trochu vyrovnává, palec nahoru, ať jich je víc, než těch dolů.

ZÁVĚREM…

Takže mezitím, co většina zahraničních umělců chrlí ven novou muziku pro své fanoušky a efektivně nakládají se svým volným časem a snaží se jej přetvořit ve vlastní aktivitu, (podobně jako u nás třeba Hugo Toxxx, s/o Bauch808), česká hudební branže je zaplavena přílivem parazitujících videoklipů s rádoby motivačním charakterem. Třeba taková Nela Slováková, ta se za nic neschovávala. Vítězka hotelu Paradise začala podnikat s rouškami, jejichž cenu několikanásobně nastřelila a přitom je údajně ani nikdy neměla, každopádně i tak jich, díky pandemické panice místních občanů, “prodala” údajně kolem 50 000 kusů. Takže pokud chcete na chvíli vypadnout z kolotoče koronavirových namotávek, Tary má nové video, jak čumí na TikTok a FIZI se s kamarády koupal v největší cereální míse na světě. Buďte všichni zdrávi a ať žije Česko.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit