Mladí hudebníci badfocus a Jan Váňa vplouvají do hudebního světa se svým novým dvojsinglem, ve kterém se do sebe prolíná písnička “tajem” a “je ráno”. Umělci tak poprvé spojili své dovednosti.

badfocus je pseudonym mladého producenta a hudebníka Prokopa Korba, který má za sebou již velké množství úspěchů a na české scéně právem jméno. Jan Váňa je studentem Tvorby textu a scénáře na Konzervatoři Jaroslava Ježka. I když už má na Spotify několik vlastních hudebních počinů, tohle je jeho první studiová nahrávka.

cover: Denisa Müllerová

“S Prokopem jsme si někdy v říjnu řekli, že bychom spolu mohli udělat nějakej společnej song nebo EP nebo cokoliv, protože nás oba baví, co ten druhej dělá, nakonec jsme se v únoru potkali v jeho studiu. Já tam dotáhl texty, z toho jsme dva vybrali a za ten jeden den je zhudebnili, zaranžovali a nahráli. Prokop to pak ještě míchal a masteroval. Pro mě osobně je to hrozně velká věc a zároveň si myslím, že je to to nejlepší, co jsem kdy udělal,”  říká Jan.

Jan Váňa (foto: Kateřina Fialová)

V první z písniček, která se jmenuje “tajem”, stejně jako celý dvojsingl, zazní piano E.F. Buriana. Zajímavé také je, že text, který zmiňuje válku a vojáky, vznikl několik měsíců před začátkem války na Ukrajině, teď má tím pádem dost pozměněný význam, jelikož máme tendence dívat se svět optikou doby.

badfocus (foto: Dominika Fuchsová)

“Obě ty písničky dávají dohromady takovej trochu neurčitej příběh, respektive si tam každej posluchač může dosadit ten svůj. Chci jít do hloubky, chci, aby nad tím posluchač přemýšlel, aby to v něm něco vyvolalo. A mám pocit, že to se nám s Prokopem podařilo.”  doplňuje Jan.

Dvojsingl Tajem poslouchejte ZDE.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit