Klubová scéna v ČR zažívá v poslední době něco jako renesanci. Přibývá DJů, kteří hrají posluchačsky náročnější hudbu, parties, kde se taková hudba prezentuje a naštěstí i těch, kteří jsou za takové akce ochotni utrácet peníze. V pražském klubu Cross je vlajkovou lodí progresivních klubových nocí v našem hlavním městě série Deep Beat Avantgarde. Její rezidentní DJ Prokta je autorem aktuálního podcastu hudebního serveru Xplaylist.cz.

Jeho mix je podle jeho vlastních slov ovlivněn letošní návštěvou festivalů Outlook v Chorvatsku nebo Amsterdam Dance Event v Holandsku. Právě tady Prokta propadl zvuku producentů, jako je Paleman, Alex Coulton nebo Asusu. Na první poslech chladná hudba na rozhranní techna a UK garage je při bližším zkoumání plná jemných nuancí, jejichž objevování dělá z poslechu Proktova podcastu nesmírně dobrodružnou záležitost.

prokta_pic1

Příležitostí k vydání podcastu je chystaná party ze série Deep Beat Avantgarde, na kterou v sobotu 28. 11. dorazí do pražského Crossu britský DJ a producent Paleman. Sekundovat mu bude skvadra tuzemských selektorů, mezi nimiž nebude chybět ani Prokta. Druhé pódium ovládnou zmutované hiphopové a grimeové beaty v podání lidí, jako je Smack, BLQ či Dryman.

XPLAYMIX je neustále se rozšiřující série podcastů, jejichž autory jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další lidé, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění. V minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Aid Kid, Greg Roberts (Dreadzone) či  kapela Vessels. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Prokta by Xplaymix on Mixcloud

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit