Jsem zpocenej.

5. 9. se konal dlouho očekáváný křest Logicovy desky YZOMANDIAS v pražském klubu Rock Café. Po boku Logica se objevilo celé YZO EMPIRE, ale také speciální hosté jako Robin Zoot, Yeezuz2020 a Zkrat Kratochvíl.

Jako předskokani tu vystoupili mladí kluci z RFTS (tedy Hasan, Young Tay a Peaty F.), kteří show začali ve 23:00 trackem Cali, který má Hasan na novém mixtapu LOVE HASAN. Ice Cubes, Cali, BMW a V.S.G., to jsou tracky, na který byl největší hype, až se divím, že jsem zvládl následující část show.

A tou bylo YZO. Logic začal svoji show stylově – bongem na štaflích uprostřed stage a trackem Jan Jákoby. Hype, který dělalo YZO EMPIRE, ale také fanoušci, byl nepopsatelný. Mohli jste slyšet tracky jako Nenávist a Láska, Zlato, Píču Víš, R.I.P., Gaučlock, HVSHTHVG a další, ale nejen to. Lucas Dope aka Cannabis44 zde představil svůj nový track Canna-bis44, ale teď už na Deckyho beat, protože předchozí verze na beat od VibeChiefa, na který totiž nahrál svůj track i SenseySyfu na featu s Versace Chachim, musela být po logických neshodách z YouTube stažena.
Jimmy Dickson a jeho Nedělám ten shit, Yeezuz2020 a jeho Medůza, Robin Zoot a jeho Kurvapíčasamopal, i Zkrat Kratochvíl, Jackpot a CBCH – to vše jste v jeden večer mohli slyšet. Závěr večera měl na svědomí Konex, který hrál opravdu skvěle a nechal si na svém vystoupení záležet.
V Rock Café jste mohli být přibližně do 4:00 ráno. Byla to dlouhá show, ale stálo za to vydržet až do konce.

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Chodil jsem mezi fanoušky a ptal se, co říkají na show. Moje základní otázky byly, jestli pro akce podobného typu upřednostňují Rock Café nebo Chapeau Rouge a co říkají na dnešní večer. Všichni mi řekli, že jednoznačně Rock Café, ale příště to chce ještě větší klub. I přesto byl tenhle večer skvělý a jsou rádi, že mohli vidět tak výbornou show.
Na stejné věci jsem se ptal také členů YZO Empire, RFTS i speciálních hostů. Všichni mi odpověděli, že příště budou v Roxy a že jsou za dnešní večer rádi. Cibich mi na moji otázku řekl jen: “Jsem zpocenej” a Hasana by dřív ani nenapadlo, že bude mít show v Rock Café.

Jelikož jsem byl snad v největším kotli, tak jsem s Cibichem musel naprosto souhlasit. Tričko jak kdybych spadl do bazénu, stejně tak i kalhoty a čepice. Osobně jsem moc rád, že jsem mohl být u křestu téhle desky a už se těším na další Yzoshow a při nejlepším na Logicovo další album.
Mimopražští a vy, co jste nebyly v Rock Café, nezoufejte. Tenhle křest byl jen začátek československé Yzomandias tour, která má dalších 18 zastávek. Podívej se na trailer k tour.

V rámci CZECHMAGu, chystáme spoustu projektů, takže pro více informací sleduj web CZECHMAG.cz a všechny naše sociální sítě! Teď se koukni na pár fotek z akce a objednávej merch a cds z nedávno spuštěného e-shopu Milion+. Pokud toužíš po Yzomandias Tour triku, které navrhoval Andreas Gold, máš smůlu. Triko je totiž k dostání pouze na zastávkách tohoto turné. Takže ti nezbývá nic jiného, než se na jednu ze zastávek vydat!

foto:
Valerie Hrubešová

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit