Jsem zpocenej.

5. 9. se konal dlouho očekáváný křest Logicovy desky YZOMANDIAS v pražském klubu Rock Café. Po boku Logica se objevilo celé YZO EMPIRE, ale také speciální hosté jako Robin Zoot, Yeezuz2020 a Zkrat Kratochvíl.

Jako předskokani tu vystoupili mladí kluci z RFTS (tedy Hasan, Young Tay a Peaty F.), kteří show začali ve 23:00 trackem Cali, který má Hasan na novém mixtapu LOVE HASAN. Ice Cubes, Cali, BMW a V.S.G., to jsou tracky, na který byl největší hype, až se divím, že jsem zvládl následující část show.

A tou bylo YZO. Logic začal svoji show stylově – bongem na štaflích uprostřed stage a trackem Jan Jákoby. Hype, který dělalo YZO EMPIRE, ale také fanoušci, byl nepopsatelný. Mohli jste slyšet tracky jako Nenávist a Láska, Zlato, Píču Víš, R.I.P., Gaučlock, HVSHTHVG a další, ale nejen to. Lucas Dope aka Cannabis44 zde představil svůj nový track Canna-bis44, ale teď už na Deckyho beat, protože předchozí verze na beat od VibeChiefa, na který totiž nahrál svůj track i SenseySyfu na featu s Versace Chachim, musela být po logických neshodách z YouTube stažena.
Jimmy Dickson a jeho Nedělám ten shit, Yeezuz2020 a jeho Medůza, Robin Zoot a jeho Kurvapíčasamopal, i Zkrat Kratochvíl, Jackpot a CBCH – to vše jste v jeden večer mohli slyšet. Závěr večera měl na svědomí Konex, který hrál opravdu skvěle a nechal si na svém vystoupení záležet.
V Rock Café jste mohli být přibližně do 4:00 ráno. Byla to dlouhá show, ale stálo za to vydržet až do konce.

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Chodil jsem mezi fanoušky a ptal se, co říkají na show. Moje základní otázky byly, jestli pro akce podobného typu upřednostňují Rock Café nebo Chapeau Rouge a co říkají na dnešní večer. Všichni mi řekli, že jednoznačně Rock Café, ale příště to chce ještě větší klub. I přesto byl tenhle večer skvělý a jsou rádi, že mohli vidět tak výbornou show.
Na stejné věci jsem se ptal také členů YZO Empire, RFTS i speciálních hostů. Všichni mi odpověděli, že příště budou v Roxy a že jsou za dnešní večer rádi. Cibich mi na moji otázku řekl jen: “Jsem zpocenej” a Hasana by dřív ani nenapadlo, že bude mít show v Rock Café.

Jelikož jsem byl snad v největším kotli, tak jsem s Cibichem musel naprosto souhlasit. Tričko jak kdybych spadl do bazénu, stejně tak i kalhoty a čepice. Osobně jsem moc rád, že jsem mohl být u křestu téhle desky a už se těším na další Yzoshow a při nejlepším na Logicovo další album.
Mimopražští a vy, co jste nebyly v Rock Café, nezoufejte. Tenhle křest byl jen začátek československé Yzomandias tour, která má dalších 18 zastávek. Podívej se na trailer k tour.

V rámci CZECHMAGu, chystáme spoustu projektů, takže pro více informací sleduj web CZECHMAG.cz a všechny naše sociální sítě! Teď se koukni na pár fotek z akce a objednávej merch a cds z nedávno spuštěného e-shopu Milion+. Pokud toužíš po Yzomandias Tour triku, které navrhoval Andreas Gold, máš smůlu. Triko je totiž k dostání pouze na zastávkách tohoto turné. Takže ti nezbývá nic jiného, než se na jednu ze zastávek vydat!

foto:
Valerie Hrubešová