Alternativní nákupy vánočních dárků v Praze?

Jednoznačně ano! Přináším seznam všech bazarů, bleších trhů a festivalů spojených s módou nebo designem konající se v prosinci, kde jistojistě pořídíte alespoň někomu stylový vánoční dárek za příjemnou cenu.

 1. Hned jako první už tuto sobotu se na Praze 7 v kavárně Nudný otec koná bleší trh, kde seženete mnoho autentických vintage kousků, ale i hračky a oblečení pro děti a ručně vyráběná mýdla. Komu by alespoň malý úsměv na rtech nevykouzlilo domácí voňavé mýdlo pod stromečkem? Podrobnosti zde.

Zdroj obrázku: http://www.nudnyotec.cz/

2. Souběžně s posezením v Nudném otci se poprvé koná second-handový prodej oblečení skrytý pod názvem FreshMeat Clothing Bazar. Organizován středoškolskými studentkami, takže se těšte na dávku stylovosti! Akce začíná v 15:00 (dva bazary za den, dvě mouchy jednou ranou) v nově otevřené kavárně Klamovka, přesnou adresu najdete zde.

Zdroj obrázku: http://facebook.com

3. Sobota bude opravdu plná, neboť se po šesté koná i Friendly Market, tentokrát vánoční edice. Přijďte v jednu do klubovny na Radlické, bude na vás čekat spousta designových prodejců, začínajících umělců a dobrá hudba!

Zdroj obrázku: http://facebook.com

4. Kdo by toho ještě za den neměl dost, plánují se další bleší trhy na náplavce u (A)VOID Floating Gallery, takže pečlivě sledujte jejich facebookovou stránku. I kdyby se na ně tuto sobotu nedostalo, nezoufejte, další data, která v plánech padly jsou 13.12. a 20.12. (pro ty, co nechávají nákupy na poslední chvíli ideál!).

Zdroj obrázku z: www.freshfilmfest.net

5. Víkend bude dlouhý, jelikož i v neděli nás čeká vánoční bazar organizovaný klubem Neone na Praze 7. Zde se konečně můžete těšit na vydatný přísun okulibých věcí, protože na programu jsou více či méně známí čeští umělci a designéři. Začíná se v 11 hodin, ale šanci máte po celý den! Pro detaily přejděte sem.

Zdroj obrázku: http://facebook.com

6. Něco trochu mimo módu, ale v neděli můžete v BIO OKU navštívit knižní bazar, kde určitě ulovíte něco pro pravé milovníky vintage a retra a nebo knihy s nádechem nostalgie pro starší členy rodiny! Můžete také vy sami přispět maximálně deseti knihami, které doma už nepotřebujete a deset si jich také zcela zdarma odnést!

Zdroj obrázku: http://facebook.com

7. Pro ty, kteří jsou přes víkendy naprosto zaneprázdnění mám dobrou zprávu – něco se děje i přes týden! V úterý večer navštivte swap bazar kousek za Andělem, kde si za jednu přinesenou věc můžete odnést co chcete! A úplně zdarma! Na devátém Bazárku tohoto typu jsou tentokrát v prodeji i ručně vyrobené věci.

zdroj obrázku: http://facebook.com

8. Na vlnách designu se přesuneme i do dalšího týdne, neboť nás od čtvrtka až do neděle na Staromáku čeká 8. ročník mezinárodního festivalu designSUPERMARKET. Na těchto prodejních přehlídkách a výstavách určitě nesmíte chybět! Studenti si celé 4 dny festivalu mohou užít za stovku.

Zdroj obrázku: http://atlasceska.cz

9. Jeden předvánoční second-hand prodej je možno navštívit koncem týdne v bytě, který je pro tuto příležitost předělán na pop-up store, u Dejvické. Kdo ale tento sedmnáctý VIP Second Hand Shopping sdílí na svém facebooku a pozve alespoň 30 přátel, dostane 15% slevu na jakékoliv zboží! Minule jsem si tu pořídila úžasnou plesovou sukni za 250Kč, takže všichni se alespoň na skok zastavte.

zdroj obrázku: http://facebook.com

10. Opět to nejsou jediné akce tohoto týdne, protože právě 13. a 14. prosince se na Piazettě ND koná zimní Dyzajn market, což je akce, kde určitě nedoporučuji chybět, protože právě tam najdete jedny z nejlepších možných (a hlavně originálních) vánočních dárků. I když mně osobně na seznamu hostů chybí Roe brože.

Zdroj obrázku z: http://www.citybee.cz

11. Tu samou neděli se ještě zastavte na zimním blešáku ve Fabrice, kde bude jistě skvělá atmosféra a plno neobyčejných kousků. Začátek v MeetFactory ve 13:00!

Zdroj obrázku: http://facebook.com

12. Tento seznam zakončím neméně příjemnou akcí týkající se designu a to Brick&Chic. Od 19. do 21. prosince se v prostorách paláce v Cihelné zaplní pokoje přibližně 30 pop up story českých designerských značek. Těšte se i na workshopy, blešák, občerstvení a bar plný svařáku! Vstupné je 50 Kč na celý víkend.

Zdroj obrázku: http://facebook.com

12. V Café Neustadt na vás v sobotu 20. čeká příjemný bazar, kde si v případě neúspěchu můžete udělat alespoň radost v podobě skvělé kávy! A ještě stále máte možnost se zúčastnit jako prodejce!

zdorj obrázku: http://facebook.com

13. V neposlední řadě své vánoční nákupy můžete uskutečnit 20. a 21.12. v hale 13. Pražské tržnice, kde na vás čekají jedinečné budoucí dárky na Boutique marketu!

Zdroj obrázku: http://novetrhy.cz

Závěrem chci říct, že na většině těchto akcí budou někteří z redaktorů CZECHMAGu, kteří budou sledovat zajímavé outfity a fotit street-style, takže i rozhovor a vaše fotka se může objevit na webu! Přijďte, jste všude srdečně zváni!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit