V rámci desetiletého výročí úspěšné tvorby a prosperující práce uvedl známý americký návrhář Alexander Wang na veřejnost jeho dosud poslední projekt – spolupráci s charitou Do Something, jednou z největších organizací pomáhající dětem a mladistvým v nouzi. 

Návrhář se do povědomí veřejnosti dostal kolaborací s H&M, za kterou dostal svou první cenu CFDA (v roce 2008). A proč právě charita Do Something? “Prošel jsem si mnoha fázemi jako dítě,” sdělil Wang Paperu. “Byl jsem pařmen, hoper… Chodil jsem na internát, kde jsem vypadal jako kříženec konzervativního a grunge stylu – vrstvená polo trička s rozpáranými džíny.”

Wang “oživil” deset již archivovaných kousků a k tomu vytvořil dvě trička a mikinu. Polovina výtěžku poputuje právě do Do Something.

Kampaň si vzal na bedra slavný fotograf Steven Klein, který nafotil černobílé portréty 38 celebrit, vybraných samotným Wangem. Ten rozhodoval podle svého instinktu, sympatií a dopadu na mladou generaci. Při rozhovoru s Yahoo Style Wang zmínil, že vybíral lidi, které vážně respektuje, jsou částí značky, pomohli mu nebo ho podporují. Každá z focených celebrit je vyfocena s tričkem či mikinou z kolekce Do Something, kterou prezentují svým vlastním, osobitým stylem. Mezi nimi nechyběli například Kim Kardashian West a Kanye West, A$AP Rocky, Kate Moss, Cara Delevigne, The Weeknd, Grimes a další.

Cílem projektu je zvýšit finanční prostředky Do Something a dostat společnost do povědomí veřejnosti.

Zhlédnout celou kampaň, zakoupit limitované kousky či přispět přímo charitě DoSomething.org můžeš na stránkách alexanderwang.com#WANG10.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit