Leonardo DiCaprio, herecká legenda, která má za sebou takové filmy jako Titanic, Vlk z Wall Street, Velký Gatsby, či nový Revenant (Zmrtvýchvstání).  Tak proč už kruci nedostal Oscara?

To nevíme, ale víme 5 důvodů, proč si ho nyní rozhodně zaslouží. Zde jsou.

1) Univerzálnost

Leonardo exceluje svou univerzálností, to nikdo nemůže popřít. Dokáže zahrát snad všechny možné role, od feťáků, přes zlodějíčky, hrdiny, drsňáky až po vyjukané kluky. Kdo jiný má takhle velkou škálu možných rolí jako Leonardo?

2) Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Za mě skvěle napsaný film, pro Leonarda jak ušitý. Leo zde ztvárnil mladého a geniálního padělatele, který si dokázal vyrobit falešné doklady pro jakékoliv účely, ať už potřeboval být starší, či se stát pilotem.

3) Titanic (1997)

Kdo by neznal tento vynikající oscarový film v čele s Leonardem a Kate Winslet? Tento film získal 11 (!) Oscarů, ovšem ani jeden neputoval k Leonardovi. Ten ani nebyl nominován. Kdo tento film viděl, tak musí uznat, že za výkon, který Leo předvedl, by si zlatou sošku jistě zasloužil.

4) Vlk z Wall Street (2013)

Jedna z nejlepších scén z celého filmu, kde se totálně zdrogovaný Leonardo snaží dostat k nejbližšímu telefonu a totálně přitom zničí své Lamborghini, je neuvěřitelně bravurně zahraná. No řekněte, který herec by něco takového dokázal?

5) Revenant (Zmrtvýchvstání), (2015)

Nejnovější film s Leem v čele, který mne osobně tolik neoslovil, ovšem výkon Lea byl famózní, především kvůli tomu, že většina záběrů z divočiny (například ta, jak se Leonardo schovává u ledové řeky) byla točena na jeden jediný záběr.

Tak co myslíte, zaslouží si už Leo konečně Oscara ?